جستجو به دنبال کلید واژه «منطقه آزاد چابهار » - تعداد یافته ها 173 مورد

شهر فرودگاهی، آرزوی 20ساله مردم چابهار است

شهر فرودگاهی چابهار نه یک طرح محلی برای توسعه چابهار که یک طرح ملی با ارزش اقتصادی بالاست که می‌تواند منشاء اثرات مثبت و ماندگار زیادی در اقتصاد کشور باشد و سال‌های سال، دغدغه فعالان اقتصادی و مردم منطقه را در باب خدمات تجاری و حمل‌‌ونقل را میان بردارد.

«مکران؛ گنج آشکار» | شهر فرودگاهی چابهار ضرورت انکارناپذیر سواحل مکران است

نماینده چابهار در مجلس شورای اسلامی با بیان وجود فرودگاه کنارک و فرودگاه چابهار برای سواحل مکران ضروری است، گفت: هیچ تردیدی در ایجاد شهر فرودگاهی چابهار وجود ندارد.

ضرورت ایجاد شهرفرودگاهی چابهار / کارکردی برابر با دبی و قطر

مشاور امور بین الملل منطقه آزاد چابهار معتقد است گرچه فرودگاه کنارک تاکنون خدمات بسیاری برای منطقه داشته اما به هر حال برای توسعه کافی نیست و سرمایه گذار خارجی حاضر به سرمایه گذاری در یک سایت نظامی با وجود محدودیت های قانونی نخواهد بود، این در حالی است که شهر فرودگاهی چابهار می تواند کارایی همچون فرودگاه های ترانزیتی دبی و قطر برای ایران داشته باشد.

شهر فرودگاهی چابهار اهمیتی ملی و بین‌المللی دارد

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: شهر فرودگاهی می‌تواند در بحث هدایت پروازهای شرق به غرب تأثیر بسزایی بگذارد. در این شرایط فعلی فرودگاه دوبی انتفاع اقتصادی عجیبی برای امارات داشته است از آن مهم تر بحث افزایش پروازها داخلی و خارجی است که اینها می‌تواند ظرفیت‌های بسیار ممتاز این منطقه در حوزه گردشگری را به نوعی نمایان کند.

تا پایان ساخت فرودگاه بین‌المللی چابهار باید از پتانسیل فرودگاه فعلی استفاده کرد

نماینده مردم زاهدان در مجلس شوای اسلامی بر اتمام ساخت هر چه سریع‌تر ساخت فرودگاه بین‌المللی چابهار، تاکید کرد.

چابهار یک پروژه فرا ملی است

نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی گفت: هر گوشه ای از استان سیستان و بلوچستان می تواند این کشور را آباد کند.

برگزاری آزمون عملی رشته علوم ورزشی در سال ۱۳۹۹ در جنوب شرق ایران توسط دانشگاه بین‌المللی چابهار

این آزمون به تعداد ۸۵۰ نفر، در چهار روز کاری در تاریخ ۲۷ و ۲۸ شهریورماه برای آقایان و ۲۹ و ۳۰ شهریور (و در برخی حوزه‌ها ۳۱ شهریور) برای بانوان برگزار خواهد شد.

احداث شهر فرودگاهی، الزامی اساسی برای چابهار

چابهار بعنوان یکی از مناطق آزاد هفت‌گانه ایران دارای موقعیت استراتژیکی خاص و قلب تجاری سواحل مکران محسوب می‌شود که وجود شبکه حمل‌ونقل زمینی و هوای از جمله شهر فرودگاهی در این منطقه الزامی اساسی است.

تعیین اعضای جدید هیات مدیره سازمان های مناطق آزاد چابهار و انزلی

مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در احکامی جداگانه اعضای جدید هیات مدیره سازمان های مناطق آزاد چابهار  و انزلی را منصوب کرد.

توسعه یک الگوی جهانی؛ مزیت‌های ویژه مناطق آزاد بین‌المللی می‌شود

برخی، کشورهای دارای اقتصاد بسته را مهد شکل‌گیری مناطق آزاد می‌دانند و برخی بروز جنگ جهانی دوم و عواقب ناگوار آن برای کشورهای تازه به استقلال رسیده را بهانه شکل‌گیری آن. اما این مفهوم به سرعت در کشورها جای خود را باز کرد و به ایران هم رسید. مناطقی که قرار است فضایی برای توسعه تجارت تعاملات داخلی و بین‌المللی دانش‌بنیان‌ها باشد.

آخرین اخبار آرشیو