جستجو به دنبال کلید واژه «مناطق آزاد » - تعداد یافته ها 95 مورد

«جهش تولید» در مناطق آزاد با تکمیل زنجیره تولید

مناطق آزاد کشور سال گذشته گام به گام شعار رونق تولید را پیاده کردند و در نظر دارند تا در حرکتی رو به جلو رونق تولید را به سمت جهش در تولیدات ملی و داخلی هدایت کنند.

مزاحمت مالیاتی برای مناطق آزاد!

اصلاح معافیت‌های مالیاتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در شرایطی که یکی از مشوق‌های اصلی سرمایه‌گذاری در این مناطق بوده و از قوانین مربوط به آنهاست موجب اختلاف نظرها و چالش‌هایی بین مسئولان مربوطه در مناطق آزاد، دولت و مجلس شد؛ موضوعی که هنوز تصمیم نهایی در مورد آن اتخاذ نشده است. 

مهمترین اقدامات اقتصادی و سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد ایران / 98؛ سال خوب مناطق آزاد

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به تدوین کتابی برای معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری در مناطق آزاد گفت: مطالعات 310 فرصت سرمایه‌گذاری انجام شده و عملا به طرح تبدیل شده‌اند. سرمایه گذاران برخی از آن‌ها نیز انتخاب شده‌اند و به نظر می‌رسد در سه ماهه اول سال آینده، بیشتر این فرصت‌ها به سرمایه گذاران معرفی شوند و توسط سرمایه گذاران انتخاب و اجرا خواهند شد. 

مسیر بودجه‌ای مناطق آزاد تغییر می‌کند/ منابع بودجه‌ای جدید برای مناطق آزاد یک ضرورت است

مدیر برنامه‌ریزی و بودجه دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: امروز بحث منابع بودجه‌ای جدید برای مناطق آزاد یک ضرورت است که در دستور کار قرار گرفته است.

نقض قانون، عامل مرگ تدریجی مناطق آزاد ایران

این روزها حال مناطق آزاد خوب نیست؛ هر روز یک بخشنامه و مصوبه، یک نقض فاحش قانون، یک برخورد مغرضانه و صدها برخورد ناصواب دیگر را از سوی دستگاه‌های مستقر در سرزمین اصلی و بعضا تصمیم‌گیران مناطق آزاد شاهد هستیم که یا آگاهانه و یا از روی عدم شناخت و ناآگاهی (که این مورد کمی عجیب و بعید به نظر می‌رسد) صورت می‌گیرد.

مناطق آزاد در هفته ای که گذشت

عناوین مهم ترین اخبار مناطق آزاد کشور در طول هفته گذشته را مرور می کنیم.

جزئیات کاهش ۵۰ میلیون یورویی سرمایه تاسیس بانک برون مرزی در مناطق آزاد

معاون اقتصادی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اعلام کاهش سرمایه اولیه تاسیس بانک‌های برون مرزی در این مناطق به ۵۰ میلیون یورو گفت که این سرمایه برای متقاضیان داخلی و خارجی یکسان است. 

گردشگری در مناطق آزاد ایران زیر تیغ کرونا؟

مدیر گردشگری و میراث فرهنگی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره اقدامات این دبیرخانه برای پیشگیری ورود ویروس کرونا به مناطق آزاد کشور گفت: دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت را به‌ تمامی مناطق در حوزه گردشگری ارسال کرده‌ایم تا رعایت نکات لازم را برای جلوگیری از گسترش کرونا، چه برای مسافران داخلی و چه برای گردشگران خارجی انجام دهند.

مناطق آزاد در هفته ای که گذشت

عناوین مهم ترین اخبار مناطق آزاد کشور در طول هفته گذشته را مرور می کنیم.

تاکید استاندار سیستان و بلوچستان بر افزایش مشارکت بخش خصوصی در توسعه مناطق آزاد

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به لزوم پرهیز از دولتی شدن صرف فعالیت ها و سرمایه گذاری ها، بر افزایش زمینه مشارکت بخش خصوصی در توسعه مناطق آزاد تاکید و خواستار باز شدن هر چه بیش تر فضا برای حضور سرمایه گذاران به ویژه سرمایه گذاران بومی در این مناطق شد.

آخرین اخبار آرشیو