جستجو به دنبال کلید واژه «سواحل مکران» - تعداد یافته ها 8 مورد

از سرگیری فعالیت خط کشتیرانی چابهار ـ مسقط تا پایان امسال

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان، گفت: با رفع موانع قانونی تا پایان امسال شاهد راه اندازی مجدد خط کشتیرانی مسافربری در مسیر چابهار ـ مسقط توسط کروز "بن علی" خواهیم بود.

فاینانس ۴۵۰ میلیون دلاری چینی‌ها برای ساخت فرودگاه چابهار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به نگاه هوشمندانه رهبر معظم انقلاب در ضرورت توسعه سواحل مکران از تامین فاینانس ۴۵۰ میلیون دلاری چینی‌ها برای ساخت فرودگاه چابهار خبر دادوگفت: هم‌اکنون ۵۳ هزار تن برنج در انبارهای بندر چابهار رسوب شده است.

دو خبر مهم برای توسعه چابهار

«تامین فاینانس 450 میلیون دلاری چینی‌ها برای ساخت فرودگاه چابهار» و «اختصاص 300 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای راه اندازی راه‌آهن چابهار ـ زاهدان » دو خبر مهمی بود که از سوی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار عنوان شد. 

تکمیل زیرساخت‌ها، گلوگاه توسعه صنعتی در منطقه آزاد چابهار

منطقه آزاد چابهار به واسطه دسترسی به آب‌های آزاد اقیانوسی و همچنین نزدیکی با کشورهایی همچون هند‌، پاکستان و افغانستان از موقعیت ویژه‌ای برخوردار است. در طول سالیان گذشته توجه به توسعه سواحل مکران با محوریت چابهار در دستورکار قرار گرفته و در دولت تدبیر و امید این حرکت با سرعت رو به پیشرفت است.

صدور موافقت اصولی احداث فرودگاه بین‌المللی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری در منطقه آزاد چابهار

استاندار سیستان و بلوچستان با تأکید بر این‌که نبود فرودگاه بین‌المللی در سواحل مکران و منطقه چابهار به‌عنوان یک خلأ بزرگ در مسیر پیشرفت و جذب سرمایه‌گذار به شمار می‌رود، اعلام کرد: با صدور موافقت اصولی احداث فرودگاه بین‌المللی منطقه آزاد چابهار یکی از موانع اصلی توسعه‌ای در این جغرافیا برطرف می‌شود.

جهت گیری دولت تبدیل سواحل مکران به یکی از مهمترین کانون‌های توسعه کشور است

نخستین جلسه شورای توسعه سواحل مکران پیش از ظهر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

چابهار؛ قلب تپنده توسعه اقتصادی مکران

چابهار با ظرفیت‌های بیشمار اقتصادی، تجاری، ترانزیتی، گردشگری، کشاورزی و متصل بودن به آب‌های آزاد قلب توسعه شرق و جنوب شرق به ویژه منطقه مکران محسوب می‌شود. چابهار با توجه به موقعیت راهبردی، بزرگترین بندر اقیانوسی کشور است که اهمیت زیادی برای سرمایه‌گذاران ایرانی و کشورهای حاشیه اقیانوس هند و همسایگان ایران دارد.

چرا منطقه مکران اینقدر مهم است؟

منطقه ساحلی مکران به دلیل اینکه در جوار دریای عمان قرار دارد و بندر چابهار و جاسک نیز در این منطقه قرار دارند؛ منطقه‌ای منحصر بفرد است. از ویژگی‌های آن دسترسی به آب‌های آزاد و کریدورهای جهانی است که می‌تواند صنایع انرژی‌بر و آب‌بر در این حاشیه مستقر شود.

آخرین اخبار آرشیو