جستجو به دنبال کلید واژه «سواحل مکران» - تعداد یافته ها 17 مورد

چهار طرح اقتصادی منطقه آزاد چابهار به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی چابهار از افتتاح چهار طرح مهم اقتصادی با اعتبار 14 هزارو 137 میلیارد ریال در پنجشنبه‌های افتتاح توسط رییس جمهوری در این منطقه خبر داد.

موقعیت استثنایی چابهار برای تبدیل شدن به هاب صنایع بزرگ کشور

موقعیت ویژه سواحل مکران در برنامه‌ریزی‌های اقتصادی سال‌های اخیر در حال تبدیل این منطقه به پایلوت بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی است که می‌تواند به علت افزایش همکاری‌های اقتصادی با کشور‌های منطقه از جمله هند، افغانستان، عمان و دیگر کشور‌های آسیای میانه اقتصاد مولد را در کشور تقویت کند و زمینه را برای تولید ارزش اضافه و تبدیل شدن منطقه آزاد چابهار به هاب نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع فولادسازی و خودروسازی، صنایع غذایی و شیلاتی و گردشگری فراهم کند.

ایجاد یک بندر بزرگ تجاری در دستور کار

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر نیاز کشور به دو برابر شدن ظرفیت بنادر تجاری تا افق 1424، می‌‌گوید ضرورت دارد، ظرفیت بنادر کشور از 300 به 600 میلیون تن ارتقاء پیدا کند.

مراسم رونمایی از بورس تحصیلی سواحل مکران در چابهار برگزار شد

مراسم رونمایی از بورس سواحل مکران با حضور معاون همکاری‌های بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نماینده دانشگاه جامی افغانستان، سرپرست دانشگاه بین المللی چابهار، هیات مدیره انجمن دوستی ایران و هند، هیات مدیره و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد در دانشگاه بین المللی چابهار برگزار شد.

جزئیات سرمایه‌گذاری ۷.۱ میلیارد دلاری فولاد در چابهار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از انعقاد تفاهم نامه ای برای تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در سواحل مکران با سرمایه گذاری ۷.۱ میلیارد دلاری خبر داد.

کوچ غول‌های فولادسازی به سواحل مکران

عبدالرحیم کردی: با سرمایه‌گذاری هفت‌و‌نیم میلیارد دلاری در سواحل مکران با خام‌فروشی فولاد مقابله خواهد شد.

توسعه زنجیره ارزش پتروشیمی در سواحل مکران

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی بر توسعه طرح‌های پتروشیمی منطقه مکران تا تکمیل زنجیره و ایجاد صنایع پایین‌دستی تأکید کرد و گفت: با توجه به موقعیت راهبردی مکران (سواحل دریای عمان)، گام هوشمندانه توسعه پتروشیمی در این منطقه می‌تواند در قالب ایجاد «هاب» پتروشیمی امکان‌پذیر باشد.

منطقه آزاد چابهار با آماده سازی زیرساخت‌ها در مسیر توسعه قرار گرفته است

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار گفت: منطقه آزادچابهار با آماده سازی زیرساخت‌ها نظیر ریلی، جاده‌ای، فرودگاه، کارخانه‌های بزرگ فولاد و پتروشیمی در مسیر توسعه قرار گرفته و می‌تواند نقش مهمی در اشتغال مردم و افزایش تولید در منطقه داشته باشد.

مناطق آزاد در هفته ای که گذشت

عناوین مهم ترین اخبار مناطق آزاد کشور در طول هفته گذشته را مرور می کنیم.

افتتاح و آغاز عملیات اجرایی چند طرح توسعه‌ای در بندر شهید بهشتی با حضور معاون اول رییس جمهور

معاون اول رییس جمهور از بندر شهید بهشتی چابهار و طرح‌های توسعه‌ای این بندر بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند پیشرفت این طرح‌ها قرار گرفت.

آخرین اخبار آرشیو