جستجو به دنبال کلید واژه «مناطق ویژه اقتصادی» - تعداد یافته ها 31 مورد

مصوبات شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در هیات دولت تصویب شد

هیات دولت در جلسه بعدازظهر یکشنبه (20 اردیبهشت ماه) به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری با 13 مورد از مصوبات شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی موافقت کرد.

13 منطقه ویژه اقتصادی و هفت منطقه آزاد تجاری به تصویب رسید

در نشست امروز مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، پس از بررسی گزارش های کمیسیون اقتصادی مجمع و اخذ نظرات تعدادی از نمایندگان مجلس حاضر در جلسه، ایجاد 13 منطقه ویژه اقتصادی و هفت منطقه آزاد تجاری-صنعتی به تصویب رسید.

توسعه مناطق آزاد در گرو تحقق «پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها»

مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با برخورداری از امتیازات و ظرفیت‌های فراوان در تجارت و صنعت توانسته‌اند در تولید و صادرات نقش بسیار مهمی ایفا کنند و امید می‌رود در سال 1400 بتوانند پیشران اقتصاد تولید محور در کشور باشند. این مهم در گرو تحقق مولفه‌های شعار سال در این حوزه است.

مناطق ویژه اقتصادی؛ پیوند کم هزینه اقتصاد ملی با اقتصاد جهانی

پذیرش اصل رقابت در بازار، مراودات جهانی و منطقه ای، تلاش برای افزایش صادرات و در یک کلام نظام اقتصاد بازار آزاد مبتنی بر رقابت عوامل تولید برای کسب سهم شایسته از بازار جهانی کالا و خدمات.

بررسی و رفع موانع تولید و واردات مواد اولیه و ماشین آلات واحدهای تولیدی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

در راستای تسهیل فعالیت های اقتصادی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و رفع موانع تولید، نشست سه جانبه ای بین دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونت اقتصادی رییس جمهور برگزار شد.

گرانی ارز نقشی در مثبت شدن تراز تجاری مناطق آزاد نداشت

مدیر هماهنگی امور مناطق ویژه اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد در برنامه «گفتگوی اقتصادی» در مورد افزایش تعداد مناطق آزاد در کشور گفت: تراز تجاری مناطق آزاد در سال 92 منفی و میزان واردات بیشتر از صادرات و حدود یک میلیارد دلار بود، اما در سال 97 به 273 میلیون دلار رسید و در سال 98 هم صادرات از واردات پیشی گرفت و تراز مثبت شد.

تثبیت مالکیت دولت در اراضی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار شد.

پشتيباني و تامين منابع مالي اولين اقدام براي حمايت از توليد در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، امروز پنجشنبه (26 فروردین ماه 1400) در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان از واحدهای تولیدی مستقر در این منطقه بازدید کرد.

وضعیت 9 منطقه ویژه اقتصادی تحت مسئولیت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بررسی شد

مسائل و مشکلات 9 منطقه ویژه اقتصادی تحت مسئولیت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در دیدار معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی بررسی شد.

تفاهم نامه همکاری طرح اقتصاد مقاومتی با آلومینیوم المهدی هرمزگان امضا شد

رییس سازمان صنعت معدن وتجارت هرمزگان از امضای تفاهم نامه همکاری طرح اقتصاد مقاومتی با شرکت آلومینیوم المهدی هرمزگان به ارزش تقریبی 1.6 میلیارد در وزارت صمت خبر داد.

آخرین اخبار آرشیو