جستجو به دنبال کلید واژه «هند» - تعداد یافته ها 8 مورد

هند بودجه بیشتری را برای توسعه چابهار تخصیص داد

از آنجائی که «نارندرا مودی» نخست وزیر این کشور بر این باور است که بندر چابهار موتور پیشرفت ایران، هند، افغانستان و بسیاری از کشورهای آسیای مرکزی است، یک بودجه ۱۰۰ کرور روپیئه (۱،۵ میلیون دلاری) را به توسعه این بندر راهبردی در منطقه اختصاص داده است.

ایران و هند، اقتصادهای مکمل و ظرفیت‌های موجود

توسعه چابهار از سال‌های دور، مورد توجه سرمایه‌گذاران ایرانی و هندی بوده است. در جریان سفر نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند به ایران در سال ۲۰۱۶، توافق‌های عمده‌ای در زمینه توسعه اسکله شهید بهشتی و ساخت راه‌آهن چابهار به زاهدان صورت گرفت.

تجهیزات هندی تخلیه و بارگیری به بندر چابهار رسید

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود اولین محموله تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری بندر چابهار در راستای فعال سازی قرارداد تجهیز و بهره برداری از بندر شهید بهشتی چابهار فی‌مابین سازمان بنادر و دریانوردی و طرف هندی به بندر چابهار خبر داد‌.

فرصت‌های ریمدان ؛ نقطه طلایی تجارت ایران با چین، هند و پاکستان

مرز ریمدان از جهت توسعه منطقه آزاد چابهار و مبادلات ایران با کشور‌های پاکستان، چین و هند اهمیت زیادی دارد. ۶۳۰۰ هکتار به‌عنوان نقطه منفصل در محدوده مرزی ریمدان به منطقه آزاد چابهار افزوده شد که به‌عنوان نقطه حیاتی و حساس می‌تواند ایران را به کریدور اقتصادی چین ـ پاکستان متصل کند.

ازبکستان و هند به دنبال توسعه منطقه گرایی از طریق بندر چابهار

کشورهای ازبکستان و هند به دنبال استفاده از بندر چابهار برای توسعه تجارت دوجانبه خود هستند. نیاز هند به استفاده از خاک ایران برای ورود به کشورهای آسیای میانه و همچنین نیاز این کشورها برای دسترسی به دریای آزاد، می‌تواند زمینه‌ساز تقویت منطقه‌گرایی به محوریت ایران باشد. همچنین تعامل هوشمندانه در این زمینه می‌تواند روند تبدیل ایران به عضو دائم در سازمان همکاری شانگهای و سایر سازمان‌های منطقه‌ای را سرعت ببخشد.

به طرز عجیبی از پتانسیل‌های چابهار غافل هستیم!

دولت ترامپ که روی کار آمد، ترکیبی از اقدامات تجاری، استراتژیک و دیپلماتیک را علیه شرکای تجاری خود برای اطمینان از صادرات بهتر کالا و خدمات به این کشور‌ها را به کار گرفته و اما در عین حال خود آمریکا به دنبال کاهش واردات خود بوده و همچنان نیز هست.

فقط 30 درصد از پتانسیل های چابهار، فعال شده است / نظر هندی‌ها نسبت به چابهار، مثبت است

نائب رییس اتاق بازرگانی ایران و هند از اهمیت چابهار در منطقه خاورمیانه، نقش این منطقه در مباحث ترانزیتی و صادرات و مهم‌ترین دغدغه این منطقه که کمبود زیرساخت‌های لازم برای جذب سرمایه‌گذار خارجی و حتی داخلی است گفتگو کرد.

تلاش هندی ها برای عقب نماندن از چین در روابط با ایران

در سایه گرم شدن روابط اقتصادی چین با ایران حالا هندی‌ها تلاش می‌کنند تا آنجا که می‌توانند جایگاه خود به ویژه در توسعه بندر چابهار را حفظ کنند.

آخرین اخبار آرشیو