جستجو به دنبال کلید واژه «فعالین اقتصادی» - تعداد یافته ها 5 مورد

حذف معافیت مالیاتی یعنی مخدوش کردن هویت ذاتی مناطق آزاد

مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی با این دیدگاه شکل گرفتند تا مناطق محروم و دارای ظرفیت‏ های اقتصادی با مشوق ‏ها و حمایت‏ های دولت ضمن توسعه منطق ه‏ای به عنوان دروازه ‏های تجاری کشور نقش آفرینی کنند. با این دیدگاه برای این مناطق امتیازاتی در نظر گرفتند که سرمایه‏ گذاران و کارآفرینان تمایل پیدا کنند، در این مناطق که به تعبیری خارج از جغرافیای سرزمین اصلی  تعریف می‏شوند، حاضر و سرمایه‏ گذاری کنند.

فلسفه وجودی مناطق آزاد برای حضور فعالان اقتصادی است

مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: فلسفه وجودی مناطق آزاد، حضور فعالان اقتصادی و رفع موانع تولید و پشتیبانی و مانع زدایی است.

تولید، نبض تپنده اقتصاد

بیش از یک دهه است که انتخاب شعار سال از سوی رهبر انقلاب، رنگ و بوی اقتصادی به خود گرفته و امسال نیز با عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نام‌گذاری شده است. بدون تردید شناسایی موانع تولید، تلاش برای رفع آنها و حمایت از تولید از الزامات اساسی رونق گرفتن تولید به‌شمار می‌رود.

بررسی و رفع موانع تولید و واردات مواد اولیه و ماشین آلات واحدهای تولیدی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

در راستای تسهیل فعالیت های اقتصادی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و رفع موانع تولید، نشست سه جانبه ای بین دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونت اقتصادی رییس جمهور برگزار شد.

منطقه آزاد اروند تنها منطقه ای است که دو اتاق بازرگانی دارد

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند در نشست فعالان اقتصادی منطقه که با حضور دبیرشورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ اقتصادی برگزار شد، گفت: منطقه آزاد اروند تنها منطقه ای است که دو اتاق بازرگانی در شهرستان های آبادان و خرمشهر دارد.

آخرین اخبار آرشیو