جستجو به دنبال کلید واژه «فرودگاه بین المللی چابهار» - تعداد یافته ها 32 مورد

توسعه ارتباطات فناورانه و علمی دانشگاه بین‌المللی چابهار از مسیر شهرک فرودگاهی چابهار

سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار گفت: مسیر شهرک فرودگاهی چابهار علاوه بر توسعه ارتباطات فناورانه و علمی می‌تواند باعث ارتقای شاخص‌های علمی دانشگاه شود.

یادداشت | نقش حمل‌ونقل هوایی در صنعت توریسم

امروزه حمل‌ونقل یکی از مهمترین ارکان صنعت توریسم ویکی از پردرآمدترین منابع درآمد برای کشورها به شمار می‌رود.

یادداشت | استدلال‌های عینی و روشن که بر ساخت شهر فرودگاهی چابهار مهر تائید می‌زنند

چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران در نقطه‌ای خاص از جهان واقع شده که به سهولت می‌توان عنوان چهارراه تجارت جهانی را بر آن اطلاق کرد، تردیدی نیست که این معبر جهانی یک شهر فرودگاهی در کلاس بین‌المللی نیاز دارد و موافقان و منتقدان ساخت شهر فرودگاهی هم هر دو گروه بر این مهم اتفاق‌نظر دارند، این مطلب بخشی از یادداشت مرتضی طاهری کارشناس امور اقتصادی است که برای بازار ارسال شده است.

شهر فرودگاهی چابهار چگونه به مرحله ساخت رسید؟

مرداد سال ۹۴ معاون وقت استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان چابهار طی نامه‌ای به سازمان هواپیمایی کشوری، درخواست ساخت فرودگاه بین‌المللی چابهار خارج از اراضی پایگاه نظامی کنارک را ارائه داد.

سهم چابهار از حمل و نقل بین المللی هوایی چقدر است؟

در شرایطی توسعه تجارت و بازرگانی تقاضای جهانی برای استفاده از حمل و نقل هوایی را افزایش داده که در منطقه خاصی همچون چابهار به عنوان منطقه استراتژیک، سهم حمل و نقل هوایی قابل تأمل است و می توان گفت سهمی از حمل و نقل هوایی بین الملل ندارد!

چرا ساخت شهر فرودگاهی چابهار ضرورت دارد؟

چرا ساخت شهر فرودگاهی چابهار ضرورت دارد؟» این پرسش واحد را با وزیر راه و شهرسازی، استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار، نماینده مردم حوزه انتخابیه مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی و البته فعالان اقتصادی در میان گذاشتیم تا دریابیم آیا به‌واقع «ساخت شهر فرودگاهی چابهار ضرورت دارد یا خیر؟

راه‌اندازی فرودگاه چابهار توسعه اقتصادی منطقه را به همراه دارد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، گفت: راه اندازی فرودگاه چابهار توسعه و پیشرفت اقتصادی منطقه را در همه زمینه ها به همراه دارد.

فقط 30 درصد از پتانسیل های چابهار، فعال شده است / نظر هندی‌ها نسبت به چابهار، مثبت است

نائب رییس اتاق بازرگانی ایران و هند از اهمیت چابهار در منطقه خاورمیانه، نقش این منطقه در مباحث ترانزیتی و صادرات و مهم‌ترین دغدغه این منطقه که کمبود زیرساخت‌های لازم برای جذب سرمایه‌گذار خارجی و حتی داخلی است گفتگو کرد.

طرح موضوع تداخل پروازی پایگاه کنارک و فرودگاه چابهار کارشناسی نیست

معاون حمل و نقل و ترانزیت سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: فروگاه جدید تداخلی در پرواز جنگنده‌ها ایجاد نمی‌کند، برای ساخت شهر فرودگاهی همه مجوزها را گرفته‌ایم.

فرودگاه بین المللی چابهار از پروژه های با اولویت در استان است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه فرودگاه بین‌المللی چابهار، تکمیل خط آهن چابهار ـ مشهد و همچنین توسعه راه های ارتباطی این استان با محوریت بزرگراه چابهار ـ زاهدان ـ میلک از دیگر اولویت‌های این استان است.

آخرین اخبار آرشیو