جستجو به دنبال کلید واژه «وزیر امور اقتصادی و دارایی» - تعداد یافته ها 65 مورد

وعده بازگشت مالیات و عوارض ارزش افزوده شركت‌ها به استان‌ها اجرا شد

وزیر اقتصاد از اجرایی شدن وعده بازگشت مالیات و عوارض ارزش افزوده شرکت‌ها به استان‌ها خبر داد و اعلام کرد: منابع 3500 شرکت با بیش از 6.5 هزار میلیارد تومان به مردم و شهرداری‌های همان استان باز می‌گردد.

تصویب 2500 میلیارد تومان برای صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی ساختمان در هیات دولت/ تخصیص منابع فعلی صندوق برای جبران خسارت زلزله‌زدگان هرمزگان

وزیرامور اقتصادی و دارایی با اشاره به مصوبه امروز هیات دولت برای اختصاص 2500 میلیارد تومان برای صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی ساختمان اظهار امیدواری کرد که با قراردادهایی که با شرکت‌های بیمه‌ای منعقد می شود و تخصیص این منابع در آینده، صندوقی قوی برای جبران خسارات مردم در حوادث طبیعی احتمالی داشته باشیم.

بخش خصوصی میدان دار تجارت و ذخیره سازی كالاهای اساسی در سال آینده/ به دنبال كاهش انحصار شركت های دولتی در این حوزه هستیم

وزیر اقتصاد اصلاح یارانه کالاهای اساسی و حذف ارز ترجیحی را بخشی از راهبرد دولت برای اصلاح ساختار اقتصادی و رفع انحصار برشمرد و تاکید کرد: این اقدام یک سیاست قیمتی صرف نبوده و جزئی از سیاست اصلاح ساختاری بوده است.

سیاست دولت در حمایت از بورس تغییری نكرده است

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه سیاست حمایتی دولت از بازار سرمایه هیچ تغییر نکرده است، گفت: وضعیت بازار سرمایه به‌گونه‌ای است که باید با همه متغیری‌های داخلی و خارجی موثر بر کل اقتصاد ایران تحلیل شود و موضع ستاد اقتصادی دولت همچنان بر تقویت بنیادی و اصولی آن قرار دارد.

امضای تفاهم نامه 400 هزار میلیارد ریالی ایجاد اشتغال بین 8 بانك و بنیاد بركت

تفاهم نامه همکاری ایجاد اشتغال بین بنیاد برکت و مدیران عامل 8 بانک در مراسمی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی به امضا رسید.

گام جدید دولت برای اعطای تسهیلات/ ارتباط شبكه بانكی و نهادهای حمایتی برای هدایت تسهیلات اشتغال‌زایی برقرار می‌شود

وزیر اقتصاد با اشاره به ادغام منابع بودجه دولت با منابع بانک‌ ها در اجرای تبصره 18 در سال گذشته و توان چند برابری برای اعطای تسهیلات اشتغالزایی تاکید کرد: گام دومی که امسال برداشته خواهد شد، برقراری ارتباط نهادی شبکه بانکی با نهادهایی است که در ایجاد اشتغال سابقه و تجربه خوبی دارند.

هدف محوری دولت سیزدهم؛ كنترل عوامل «كاهش قدرت خرید مردم» و «تلاطم در بازار ها»

وزیر امور اقتصادی و دارایی در جریان بازدید از "مرکز اطلاعات مالی"، یکی از اهداف محوری دولت سیزدهم را تقویت نهاد هایی چون مرکز فوق به منظور اشراف و کنترل بر فعالیت های اقلیت پر نفوذی عنوان کرد که موجب ایجاد تلاطم در بازار های مختلف و کاهش قدرت خرید مردم می شوند.

تأكید وزیر اقتصاد بر افزایش اقتدار قانونی سازمان حسابرسی

وزیر امور اقتصادی و دارایی بر تلاش این وزارتخانه برای افزایش اقتدار قانونی سازمان حسابرسی تأکید کرد.

كاهش فشار تورمی ناشی از كسری بودجه/ جهش 200 درصدی ارزش اظهارنامه‌های مالیاتی

سخنگوی اقتصادی دولت با تشریح برنامه‌های دولت برای کنترل تورم، گفت: یکی از عوامل تورم، کسری بودجه دولت است که در این راستا در چهار ماه اول امسال درآمدهای دولت نسبت به مدت مشابه سال قبل 48 درصد رشد داشت، اما هزینه‌های دولت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 16 درصد افزایش یافته که به معنای کاهش کسری بودجه و فشار تورمی ناشی از آن است.

حذف اخذ مالیات مضاعف در مناطق آزاد / نبود مدیریت واحد و عدم هماهنگی ها ریشه مشکلات منطقه آزاد اروند

وزیر امور اقتصادی و دارایی از حل مشکل احتساب مالیات مضاعف در مناطق آزاد تا پایان تیرماه خبر داد و نبود مدیریت واحد و عدم هماهنگی ها را ریشه مشکلات منطقه آزاد اروند دانست.

آخرین اخبار آرشیو