جستجو به دنبال کلید واژه «مجتمع بندری کاسپین» - تعداد یافته ها 9 مورد

توسعه اقتصاد دریا محور در قالب بهره‌برداری از ظرفیت‌های ترانزیتی و ایجاد مجموعه‌های كشتی‌سازی

در دیدار مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، طرفین در خصوص سازوکارهای بهره‌برداری از توسعه دریا محور جمهوری اسلامی ایران در معادلات دریای کاسپین و کریدورهای بین‌المللی به بحث و گفتگو پرداختند.

افزایش 51 درصدی تخلیه و بارگیری کشتی در شش ماهه نخست 1402 / تخلیه و بارگیری 124 فروند شناور در مجتمع بندری کاسپین

سرپرست معاونت امور بنادر و حوزه خزر سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به تخلیه و بارگیری 389 هزار تن کالا در مجتمع بندری کاسپین در شش ماهه نخست سال جاری از افزایش 51 درصدی تناژ تخلیه و بارگیری و نیز 51 صدی تعداد کشتی نسبت به مدت مشابه در سال 1401 در این مجتمع بندری خبر داد.

استقبال مدیران شرکت‌های حمل و نقلی روسیه از همکاری با بنادر منطقه آزاد انزلی

با همکاری سازمان توسعه تجارت، اتاق بازرگانی تهران و مرکز تجاری ایران در سن پطرزبورگ یک هیأت از مدیران شرکت‌های حمل و نقلی فدراسیون روسیه از بنادر منطقه آزاد انزلی دیدار کردند.

آغاز صادرات محصولات باغی و کشاورزی با استفاده از کانتینرهای یخچالی از مجتمع بندری کاسپین

سرپرست معاونت امور بنادر و حوزه خزر با بیان اینکه نخستین محموله صادراتی محصولات کشاورزی با بهره گیری از کانتینرهای یخچالی از مجتمع بندری کاسپین صادر شد؛ اظهار داشت: در مسیر تنوع بخشی به مسیرهای حمل و نقلی کشورمان با اعضای اتحادیه اقتصادی اورسیا و صادرات به بازارهای هدف، به منظور توسعه صادرات از منطقه آزاد انزلی با تکیه بر ظرفیت های مجتمع بندری کاسپین، امکان ارسال محصولات باغی و کشاورزی و مواد غذایی با رعایت استانداردهای دمایی به دو کشور روسیه و قزاقستان با عبور از دریای خزر و بدون نیاز به عبور از کشورهای واسط فراهم شد.

رشد 76 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندرکاسپین

سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی، از رشد 76 درصدی تناژ تخلیه و بارگیری کالا در بندر کاسپین خبر داد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون مجموع کالاهای تخلیه و بارگیری شده در بندرکاسپین 322 هزار و 997 تن بوده است.

بازدید عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از زیرساخت های تجاری منطقه آزاد انزلی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از زیرساخت های تجاری منطقه آزاد انزلی از جمله مجتمع بندری کاسپین و پروژه راه آهن رشت به بندر کاسپین بازدید به عمل آورد.

توسعه بندرکاسپین موجب رونق تولید و اشتغالزایی برای جوانان می‌شود

مدیر بخش خصوصی در مجتمع بندری کاسپین، توسعه بندرکاسپین را همراه با رونق تولید و اشتغالزایی برای کشور برشمرد و گفت: با هدف بکارگیری جوانان نخبه و تحصیلکرده استان گیلان تاکنون توانسته‌ایم برای 150 نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد کنیم.

تخلیه و بارگیری بیش از 176 هزار تن کالای اساسی در بندرکاسپین / تامین کالاهای اساسی کشور از برنامه های در دستور کار منطقه آزاد انزلی است

سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: در راستای تامین کالاهای اساسی کشور از ابتدای سال جاری تا‌کنون با پهلوگیری 45 فروند کشتی 166 هزار و 500 تن روغن خام و غلات در مجتمع بندری کاسپین تخلیه و به سراسر کشور حمل شده است.

عقد قرارداد سرمایه‌گذاری 50 میلیون دلاری برای توسعه بندر کاسپین

با حضور حجت‌الله عبدالملکی مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، قرارداد ساخت سه پست اسکله در مجتمع بندری کاسپین بین سازمان منطقه آزاد انزلی و یک شرکت داخلی با مشارکت سرمایه‌گذاری از افغانستان به ارزش 50 میلیون دلار منعقد شد.

آخرین اخبار آرشیو