از تمام ظرفیت های قانون برای حل مشکلات مردم استفاده شود / مدیرانی که موجب نارضایتی مردم هستند با قید فوریت تغییر کنند

تاریخ : جمعه 24 دی 1400        عکاس :

به گزارش فرينا به نقل از خبرگزاری ایرنا، سعید محمد در این دیدار صمیمانه اظهار کرد: مسئولان و مدیران باید با حضور در میان مردم و شنیدن حرف های آنها با چالش ها و مسائل اقشار مختلف آشنا شده و برای حل مشکلات آنها اقدام کنند.
وي ادامه داد: باید از تمام ظرفیت های موجود در قوانین برای رفع موانع و افزایش میزان رضایتمندی مردم استفاده کرد.
دبیر شورايعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اضافه کرد: رضایت مردم از عملکرد دولت مردمی با دستورات آیت الله رئيسي طی ماه های گذشته توانسته موجب افزایش امید اقشار و گروه های مختلف اجتماعی شود.
به گفته سعيد محمد؛ خوشبختانه عملکرد دكتر فتح الهی، سرپرست منطقه آزاد قشم به عنوان یکی از مدیران انقلابی و جهادی در همین مدت کوتاه مورد تایید ساکنان جزیره زیبای قشم بوده و رضایت آنها را به همراه داشته است.
وي با بیان اینکه از پشت درهای بسته و بدون آشنایی با مشکلات مردم نمی توان مدیریت درستی داشت؛ از سرپرست منطقه آزاد قشم خواست تا مبارزه با ویژه خواری و تغییر مدیرانی که اکثر مردم از عملکرد آنها ناراضی هستند را با قید فوریت در دستور کار قرار دهد.
سعيد محمد با اشاره به مشکل دیرینه تامین آب شرب در جزیره قشم، تصریح کرد: آب شیرین کن های متعلق به بخش خصوصی در جزیره قادر به تامین آب شرب مورد نیاز جزیره هستند و در صورت تصویب پرداخت مابه التفاوت هزینه تولید و تعرفه های دیگر توسط دولت می توان آب را از طریق شبکه آبرسانی موجود در جزیره قشم به کلیه روستاهای جزیره رساند.
وی در ادامه از در دستور کار قرار گرفتن درخواست رفع دوگانگی مدیریت در منطقه آزاد و منطقه ویژه اقتصادی قشم در نخستین جلسه شورای عالی مناطق آزاد کشور خبر داد و اظهار داشت: در صورت تصویب این طرح شاهد تبدیل کل مساحت یک هزار و 500 کیلومتری جزیره قشم به منطقه آزاد خواهیم بود که می تواند زمینه ساز توسعه متوازن در سراسر جزیره قشم باشد.
دبیر شورايعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: موضوعات فرهنگی و مربوط به حوزه های آموزش و پرورش باید یکی از اولویت های مناطق آزاد کشور باشد.
سعيد محمد همچنین از رایزنی با وزیر آموزش پرورش جهت تغییر وضعیت فرهنگیان و معلمان شاغل در مناطق آزاد به ذیل حوزه بین الملل این وزارتخانه خبر داد و انجام این مهم را عامل ماندگاری و افزایش رضایت معلمان شاغل در این مناطق دانست.
وي خاطرنشان کرد: مذاکراتی با سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی جهت اختصاص 2300 خودروی وارداتی در گمرک مانده به مناطق آزاد و خدمت رسانی آنها در ناوگان حمل و نقل این مناطق صورت گرفته است که در آینده نزدیک نتایج آن مشخص می شود.
سعيد محمد، اشتغال نیروهای بومی مناطق آزاد در پروژه های تولیدی و اقتصادی هر منطقه را یکی از اولویت ها برشمرد و افزود: باید تدابیری اندیشیده شود تا تمام فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری مناطق آزاد بکار گرفتن نیروهای بومی را در دستور کار قرار دهند.
وی گفت: تقویت حوزه فنی و حرفه ای در جزیره زیبای قشم با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص جهت فعالیت در پروژه های اقتصادی در این منطقه آزاد می تواند به ایجاد اشتغال پایدار در جزیره کمک کند.
*امنیت پایدار و مردم محور رمز استحکام نظام
براساس این گزارش در ابتدای این جلسه حجت الاسلام غلامرضا حاجبی، امام جمعه شهرستان قشم اظهار کرد: آنچه امروز نظام جمهوری اسلامی را در مقابل دشمنان مستحکم تر از همیشه کرده، موضوع امنیت پایدار و مردم محور است.
وی ادامه داد: اینکه مدیران در میان مردم حاضر شوند و به حرف های آنها گوش دهند و پیگیر حل مشکلات آنها باشند، یکی از نعمت هایی است که در نظام جمهوری اسلامی فرصت آن فراهم شده است.
امام جمعه شهرستان قشم افزود: با وجود تمام دشمنی هایی که علیه این کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی صورت می گیرد، شاهد پیشرفت هستیم که تنها در سایه همدلی و اتحاد میان اقشار مختلف مردم ایجاد می شود.
حجت الاسلام حاجبی با بیان اینکه کارنامه درخشان مدیریتی دکتر سعید محمد موجب دلگرمی شده است، تصریح کرد: حضور یک مدیرعامل انقلابی با روحیه جهادی امیدواری های زیادی نزد ساکنان جزیره قشم ایجاد کرده است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: تمام مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان قشم باید با هم افزایی برای حل مشکلات مردم تلاش کنند.

 نظرات بینندگان