قشم‌ الگویی برای سفرهای گردشگران داخلی و خارجی است

تاریخ : يکشنبه 28 اسفند 1401        عکاس :

به گزارش فرینا، سید محمد حسینی در آیین آغاز به کار ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، اظهار داشت: وجود ظرفیت‌هایی همچون سواحل زیبا، دره‌ ستاره‌ها، تنگه چاهکوه، طولانی‌ترین غار نمکی جهان، جنگل دریایی حرا، دره‌تندیس‌ها، جزایر ناز، هوای پاک و مردمان خوب جزیره قشم نشان از عنایت ویژه‌ خداوند به این منطقه دارد که باید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.
حسینی ادامه داد: با توجه به سیاست‌های دولت برای تعامل با دنیا، باید با تلاش مضاعف، ظرفیت‌های گردشگری کشورمان به ویژه جزیره قشم به علاقمندان صنعت گردشگری در جهان معرفی شود.
وی با تقدیر از تلاش دست‌اندرکاران ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، اظهارامیدواری کرد که مردم در سفر نوروزی به قشم و بازدید از، ظرفیت‌های منحصربه فرد این‌ منطقه، خاطرات به یادماندنی از حضور در این جزیره زیبا با خود به یادگار داشته باشند.
معاون‌ پارلمانی رئیس جمهوری همچنین تلاش دشمنان انقلاب در چند ماه گذشته را ادامه برنامه 44 سال آنان دانست و تصریح کرد: گره‌گشایی از مشکلات‌ مردم دغدغه اصلی نظام و دولت برخواسته از آرای مردم است و با توجه به برنامه‌های متوازنی که دولت در حوزه سیاست خارجی و برقراری روابط با همسایگان، کشورهای آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین اجرا کرده است، در آینده شاهد اتفاقات خوب و مثبتی با هدف تقویت حوزه اقتصادی کشورمان خواهیم بود.
حسینی با اعلام اینکه رهبر معظم انقلاب، دستگاه‌ها و نهادهای مختلف را موظف به حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان کرده است، افزود: دولت در راستای تحقق فرامین رهبری با تمام وجود از شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالان صنعتی و تولیدی حمایت می‌کند.
به گفته وی، در 19 ماه گذشته دولت سیزدهم با رویکرد جذب سرمایه‌گذاری در حوزه‌های عمرانی، مسکن، جاده، نفت و گاز و مسایل مختلف اقتصادی تلاش کرده شرایط جدیدی را برای رفع مشکلات مردم فراهم کند.
معاون‌ پارلمانی رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: مساله عفاف و حجاب و موضوعات فرهنگی برای دولت و نظام بسیار مهم است و موضوعات این چنینی باید با رعایت اخلاق حل و فصل شود.
حسینی در بخش دیگری از سخنان خود آداب و سنن، حجاب بانوان قشمی، سبک زندگی بومیان جزیره و ارزش‌های اخلاقی مردم این‌ منطقه باید به انبوه مسافران و‌ گردشگران معرفی شود.
وی از موقعیت صید و صیادی قشم هم به عنوان یک فرصت ویژه اقتصادی نام برد و گفت: با تقویت حمایت از صنایع دریایی و دیگر فعالیت‌های صنعتی می‌توانیم بنیه اقتصادی مردم را که از برنامه‌های دولت است، تقویت کنیم.
وی گفت: کشورمان از سهم 7 درصدی معادن و ذخایر معدنی دنیا برخوردار است و کشورهای مختلف به مِس و فولاد کشورمان نیاز دارند که اگر در این زمینه ها درست عمل کنیم، مشکلات کشور برطرف خواهد شد. 
معاون‌ پارلمانی رئیس جمهوری تصریح کرد: در جنگ نابرابر هشت ساله باهمت عمومی به پیروزی رسیدیم و امروز هم اگر بنا داریم کشورمان به یک نظام الهام بخش تبدیل شود، هنه باید در این راه نقش‌آفرینی کنیم.
شایان ذکر است؛ سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهوری عصر روز شنبه(27 اسفندماه) با استقبال افشار فتح‌الهی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از معاونان و مدیران این‌ مجموعه و دیگر مقامات شهرستان قشم از طریق فرودگاه قشم وارد این جزیره شد.نظرات بینندگان