جابه جایی 155 هزار مسافر نوروزی در غرب هرمزگان

مدیر بنادر غرب هرمزگان گفت: نوروز امسال، 154 هزار و 930 مسافر از بنادر غرب استان جا به جا شدند که این میزان نسبت به پارسال 2 درصد رشد داشته است.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، محمود صابری در تشریح عملکرد نوروزی بنادر غرب هرمزگان افزود: این تعداد مسافر از بنادر لنگه، آفتاب و چارک در غرب استان هرمزگان به مقصد جزیره کیش و برعکس تردد داشتند.

وی بیان داشت: جابه جایی خودرو در این مدت، با یک درصد افزایش نسبت به سال گذشته، به 36 هزار و 816 دستگاه رسید.
رئیس کمیته حمل و نقل دریایی شهرستان بندرلنگه یادآورشد: قبل از ایام نوروز، چهار مانور جستجو و نجات دریایی، مانور مقابله با آلودگی نفتی دریایی، مانورعملیاتی گروه ویژه حفاظت از شخصیت ها و مانور ملی اطفاء حریق بر اساس سیستم فرماندهی حادثه (آی سی اس 300) با مشارکت ارگان های همکار در اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه برگزار شد.
وی، چاپ بیش از 10هزار نسخه بروشور ایمنی، تهیه و پخش سی دی آموزشی و معرفی جاذبه های گردشگری غرب هرمزگان درشناورها، نصب بنر و بیلبوردهای متعدد در سطح بنادر حاوی شعارهای ایمنی و معرفی مسیرهای مجاز مسافری را از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد.
صابری خاطرنشان کرد: در اجرای طرح ویژه نوروز 96، هیچ گونه حادثه ای گزارش نشده است که این امر نشان از مشارکت و تلاش صورت گرفته در بنادر غرب هرمزگان است.
طرح نوروزی سفرهای دریایی از 25 اسفند 95 آغاز و تا 15 فروردین 96 به مدت 21 روز ادامه داشت. برای ایام نوروز 14 شناور مسافری و 28 لندیکرافت برای سفرهای دریایی درغرب هرمزگان اختصاص یافت.
گفتنی است پارسال 147 هزار مسافر و بیش از 36 هزار خودرو درسه بندر غرب استان هرمزگان جابجا شدند.

حوزه غرب بنادر ودریانوردی هرمزگان شامل بنادرلنگه، چارک، جوادالائمه، آفتاب و جزیره کیش است.

برچسب ها : منطقه آزاد کیش
امتیاز به خبر :