ساخت فرودگاه‌ جدید چابهار حداکثر تا یک‌ماه آینده عملیاتی می‌شود

تاریخ : شنبه 2 آذر 1398        عکاس :

به گزارش فرینا، مرتضی بانک در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در چابهار اظهار داشت: مجوز تاسیس فرودگاه بین‌المللی چابهار در شورای فضایی تمدید شده و تاسیس این فرودگاه در شورای عالی مناطق آزاد مصوب شده و قرار است در محدوده منطقه آزاد چابهار احداث شود.

او افزود: مصوبه تاسیس فرودگاه به دولت ارسال شده و به مجرد اینکه دولت مصوبه را به ما اعلام کند، منطقه آزاد چابهار عملیات اجرایی را با پیمانکارانی که از قبل مشخص کرده است، آغاز خواهد کرد.

مشاور رییس جمهور تصریح کرد: این پروژه با پیمانکاران داخلی و مشاورت شرکت‌های قَدَرِ خارجی که کننده‌ این کار هستند و قبلا هم همکاری‌های خوبی با ایران داشتند اجرا خواهد شد.

مرتضی بانک با تاکید بر اینکه عملیات اجرایی فرودگاه حداکثر تا یک‌ماه آینده آغاز می‌شود افزود: منابع تاسیس فرودگاه از چند جانب پیش‌بینی شده است که فایناس خارجی و منابع داخلی سازمان منطقه آزاد چابهار چابهار از جمله آن‌هاست، هرچند همه‌گزینه‌های تامین منابع باهم جلو می‌رود اما به‌هیچ عنوان منتظر فاینانس نمیشینیم و با توجه به منابع خوبیکه منطقه آزاد چابهار (حدود 500 میلیارد تومان) برای پروژه کنار گذاشته و بخشی از آن‌ها را عملیاتی کرده است، در صورتی که فایناس به نتیجه نرسد و یا دیر برسد فرودگاه حداکثر ظرف یک‌ماه آینده اجرایی خواهد شد.

او گفت: آغاز عملیات اجرایی فرودگاه بین‌المللی چابهار، اتصال ریلی چابهار تا پایان 99 و لایحه توسعه منطقه آزاد چابهار که در جلسه‌ی یک‌شنبه این هفته در کمیسیون اقتصاد مجلس مورد بررسی فرار می‌گیرد و لایحه اول آن که تسری قوانین منطقه آزاد چابهار به بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری‌ست به زودی اجرایی می‌شود تحولات بزرگی در منطقه چابهار را رخ خواهد داد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویزه اقتصادی در پاسخ به حواشی ایجاد شده برای مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: حواشی ایجاد شده نادرست است، حکم مدیرعاملی ایشان تا 1400 تمدید شده و عبدالرحیم کردی تا دوسال دیگر مدیرعامل منطقه آزاد چابهار خواهد ماند.نظرات بینندگان