شبکه مخابراتی در مجتمع بندرامام خمینی(ره) به روز رسانی می شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) گفت: با ایجاد و توسعه زیرساخت شبکه مخابراتی مجتمع بندری امام خمینی(ره) برپایه نسل جدید سامانه‌های مخابراتی امکان بهره‌گیری از فناورهای نوین ارتباطاتی در این مجتمع بزرگ بندری فراهم شد.

به گزارش فرینا به نقل از صنعت حمل و نقل آنلاین، عادل دریسبا اشاره به اهمیت فناوری ارتباطاتی  FTTXاظهار داشت: با تغییر بستر شبکه مخابراتی این مجتمع بندری از کابل مسی به فیبر نوری که با بهره گیری از توان و تخصص نیروهای داخلی صورت پذیرفت، زمینه ارائه خدمات متنوع ارتباطاتی به همه کابران از جمله مشتریان خدمات بندری و دریایی در این مجتمع بزرگ بندری میسر شد.

دریس افزود: کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری شبکه فیبر نوری در مقایسه با شبکه کابل مسی، پیشگیری از فرسودگی و خرابی‌های متعدد که منجر به ناپایداری سامانه‌های ارتباطی می‌شد و اجرای دستورالعمل‌های پدافند غیرعامل در حوزه مخابراتی از اهم اهداف بهینه سازی در شبکه مخابراتی بود.

وی در تشریح دیگر مزیت‌های حاصل از اجرای این پروژه عنوان کرد: پاسخگویی به تمام نیازهای خدمات ارتباطاتی از جمله دیتا با پهنای باند گسترده، تلفن تصویری، دوربین مداربسته و همچنین کاهش آلودگی  فرکانسی با بهره‌گیری از بستر فیبر نوری و جمع‌آوری دکل‌های فرستنده‌های بی‌سیم از جمله مزایای این بهینه سازی است.

یادآور می‌شود، هم‌اینک با بهره‌گیری از بستر فیبر نوری ارسال سیگنال‌های نوری در مسافت‌های طولانی به راحتی مسیر شده و از این قابلیت می‌توان در شبکه‌های تلفن شهری و بین شهری، اینترنت، شبکه های رایانه‌ای بهره برد که پیش از این ارتباط بین شبکه‌های محلی (LAN) به دلیل اینکه بستر کابل مسی فاقد این توانایی بود، از طریق تلفن یا امواج رادیویی برقرار می‌شد.ش

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.