همزمان با هفته دولت؛

«پالایشگاه تقطیر منطقه آزاد ارس» با حضور مشاور رییس جمهور افتتاح شد | 1

«پالایشگاه تقطیر منطقه آزاد ارس» با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افتتاح شد.

به گزارش فرینا، کارخانه تولیدی بهین تقطیر ارس، با ظرفیت تولید سالانه 90 هزار تن قیر در فاز نخست در منطقه آزاد ارس احداث شده است. 
این واحد تولیدی قیر با بیش از 152 میلیارد ریال سرمایه گذاری در سایت صنایع سنگین ارس راه اندازی شده و در فاز اول برای 27 نفر اشتغال ایجاد کرده است.
با راه اندازی فاز دوم این واحد تولیدی ظرفیت تولید سالانه این واحد به 300 هزار تن و اشتغالزایی به 50 نفر افزایش خواهد یافت.

گفتنی است؛ مرتضی بانک، مشاور رییس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در سفر یکروزه خود به منطقه آزاد ارس ۶ طرح عمرانی و صنعتی به ارزش ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۲۲۵ نفر را افتتاح و از تعدادی از واحدهای تولیدی منطقه بازدید می کند.

 منطقه آزاد ارس با بیش از ۵۰ هزار هکتار وسعت در حاشیه رودخانه مرزی ارس در ۱۳۰ کیلومتری شمال غرب تبریز با جمهوری های آذربایجان و ارمنستان و جمهوری نخجوان هم مرز است با احداث خط راه آهن از منطقه آزاد ارس تا خاک ترکیه، می تواند منطقه شمال غرب را به گذرگان اصلی ترانزیت ریلی اروپا و منطقه قفقاز تبدیل کند؛ خط آهن جلفا ـ تبریز نیز با ۱۰۲ سال قدمت، قدیمی ترین خط آهن ایران محسوب می شود که برقی و در زمان حاضر فعال است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.