مشاور رئیس هیات عامل در مناطق ویژه ایمیدرو مطرح کرد:

شتاب توسعه زیرساخت‌های منطقه ویژه لامرد از سال گذشته تاکنون

مشاور رئیس هیات عامل در مناطق ویژه ایمیدرو (کاشان، لامرد، پارسیان و خلیج فارس) در جریان بازدید از پروژه‌های منطقه ویژه اقتصادی لامرد با ابراز خرسندی از آغاز طرح های جدید زیربنایی و مشارکت سرمایه گذاران بومی برای تحقق جهش تولید در این قطب اقتصادی، افزود: آغاز طرح‌های جدید سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی لامرد بیانگر آن است که علاوه بر تاثیرگذاری مزیت‌ها، مشوق ها و رفع بروکراسی‌ها در جلب اعتماد سرمایه گذاران نیز زیرساخت‌ها و امکانات زیربنایی برای اجرای طرح های صنعتی بزرگ و کوچک در این کانون راهبردی صنعتی فراهم است.

به گزارش فرینا، سید علی اصغر علامه با اشاره به شتاب ارتقای زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی لامرد از سال گذشته تاکنون، تصریح کرد: سازمان ایمیدرو در تحقق اهداف ذاتی برای ایجاد شرایط و زیرساختهای موردنیاز سرمایه گذاران، گام های مثبتی طی این سالها برداشته که یکی از الگوهای موفق منطقه ویژه لامرد است. با بررسی نمودار تکمیل زیرساخت‌ها می توان گفت بیش از ۸۰ درصد زیرساخت‌های مهم سرمایه‌گذاری از سال ۹۸ به بعد اجرایی و تکمیل شد و یک حرکت جهادی صورت گرفت. امروز تمامی امکانات اعم از برق، گاز، آب، جاده‌های دسترسی، تلفن، اینترنت و شبکه‌های فیبر نوری در این منطقه در دسترس سرمایه گذاران قرار دارد و فعالان اقتصادی با اطمینان خاطر می‌توانند مبادرت به سرمایه‌گذاری کنند.
علامه افزود: برنامه‌ریزی ایمیدرو و اهتمام ویژه به تکمیل زیرساخت‌های این قطب استراتژیک در راستای تحقق جهش تولید در منطقه ویژه اقتصادی لامرد است. در وضعیت تنگناهای اقتصادی و شرایط تحریم ها، ایمیدرو علاوه بر تکمیل زیرساخت‌ها در راه‌اندازی صنایع با استفاده از تمامی ظرفیتها، نقش موثری ایفا کرده است و اکنون با بسترسازی مناسب، آغاز عرضه شمش آلومینیوم جنوب به بازار سبب امیدواری در میان فعالان اقتصادی شده است.

وی ادامه داد: در پرتو عنایات ویژه دکتر غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو و همکاران ایشان و کوشش دکتر فدایی دولت مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد و دیگر صنعتگران، رشد و توسعه صنعتی این منطقه راهبردی با یک برنامه مدون عملیاتی شد و این اطمینان خاطر را به سرمایه گذاران می‌دهیم که جای هیچ نگرانی در تامین زیرساختها نیست.

مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو در حوزه مناطق ویژه افزود: سازمان ایمیدرو و در زمینه ایجاد زیرساخت های سرمایه گذاری در مناطق ویژه زیرمجموعه به وعده های خود عمل کرده است و فرصت مناسبی برای مناطق ویژه بوجود آمده که در جلب اعتماد سرمایه گذاران تلاش کنند.
علامه در ادامه بازدید از پروژه‌های منطقه ویژه لامرد گفت: مایه افتخار است که سرمایه گذاران بومی در ساخت کارخانه‌های تولید ورق آلومینیوم، لوازم خانگی، ماشین آلات راهسازی و دیگر محصولات کلیدی ورود پیدا کردند و این روند باید حمایت و تقویت شود تا شاهد اجرایی شدن دیگر طرح‌های سرمایه‌گذاری باشیم.

وی در جریان بازدید از طرح های تامین برق صنایع منطقه ویژه اقتصادی لامرد، اضافه کرد: برای استمرار فعالیت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب، پروژه خط ۴۰۰ کیلوولت منشعب از شبکه سراسری عسلویه –خنج (به طول  ۳۵ کیلومتر) به همت شرکت غدیر انرژی لامرد در حال اجراست که در بخش های مهندسی، خرید تجهیزات و تامین و بخش اجرا حدود  ۶۰ درصد پیشرفت دارد.

مشاور رئیس هیات عامل در مناطق ویژه ایمیدرو از پروژه‌های دردست اجرا شرکت غدیر انرژی لامرد بازدید کرد و ضمن تشکر از اهتمام این شرکت و منطقه ویژه در جریان تامین برق فاز نخست مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب، افزود: علی رغم شرایط تحریم ها، یک تلاش جهادی در زمینه برق رسانی به موقع به کارخانه آلومینیوم جنوب انجام شد که امروز شاهد عرضه محصولات این کارخانه به بازارهای داخلی و خارجی هستیم. 

علامه تصریح کرد: سازمان ایمیدرو در مناطق مختلف با غدیر همکاری دارد و یک حمایت همه جانبه از شرکت غدیر انرژی داشته و دارد و تلاش کردیم که مطالبات این شرکت به موقع پرداخت شود که اخیرا هم این اتفاق افتاد و پروژه خط دوم انتقال برق ۴۰۰کیلوولت به منطقه ویژه لامرد تسریع شد و براساس گزارش کارشناسان، پیش بینی می‌شود که تا دو ماه آینده این خط برق وارد مدار شود. 

وی در بخش دیگری از سخنانش، تفاهم اولیه وزارت راه، شستا و ایمیدرو برای سرمایه گذاری و تسریع در اجرای آزادراه لامرد ـ پارسیان را مستلزم همکاری بین بخشی دانست و گفت: سازمان ایمیدرو پس از یکسال کار کارشناسی، آمادگی دارد تا تعهد خود در خصوص سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی(۵۰ درصدی) در آزادراه لامرد پارسیان  را عملیاتی کند و از این رهگذر با توجه به اهمیت ساخت این کریدور مهم میان لامرد و پارسیان؛ ضروری است که مسئولان استانی و سایر سرمایه گذاران همت کنند تا این تفاهم نامه مهم اجرایی شود. 

منطقه ویژه لامرد یکی از مستعد ترین مناطق ویژه اقتصادی تحت زیر مجموعه ایمیدرو است که افق روشنی در افزایش توان صادراتی و تولیدی کشور دارد و با ورود بخش خصوصی توانمند، ضمن ایجاد ارزش افزوده، مشکل بخشی از بیکاری جوانان استان فارس مرتفع خواهد شد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.