منطقه آزاد ارس مصداق بارز تحقق تدابیر اقتصاد مقاومتی و جهش تولید است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: منطقه آزاد ارس مصداق بارز تحقق تدابیر اقتصاد مقاومتی و جهش تولید می باشد.

به گزارش فرینا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در پنجمین همایش ائمه جمعه سراسر استان که در منطقه آزاد ارس برگزار شد، فعالیت های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد ارس را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: با وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم که بخش اعظم آن نتیجه تحریم های ظالمانه استکبار جهانی است، کارهای امیدبخش و ارزشمندی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد کسب و کارهای جدید انجام شده و مصداق بارز آن را در منطقه آزاد ارس شاهد هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با اشاره به احداث و فعالیت های بزرگ اقتصادی در منطقه مرزی جلفا-منطقه آزاد ارس گفت : رونق تولید و صادرات محصولات ایرانی از منطقه آزاد ارس به کشورهای حوزه cis نوید بخش توسعه و آبادانی در کشور به واسطه مناطق آزاد بوده و مردم این مناطق را به آینده روشن امیدوار کرده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: با توجه به نقش آفرینی منطقه آزاد ارس در رونق اقتصادی استان، باید همراه با نقد منصفانه و دفاع واقع بینانه همدل و همگام برای توسعه این منطقه تلاش روز افزون داشته باشیم.

امام جمعه تبریز گفت: راهبرد دفاع واقع بینانه و نقد منصفانه، منطق حمایت رهبری از دولت ها بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم اضافه کرد: دفاع واقع بینانه یعنی به نقاط قوت و ضعف نگاه منطقی داشته باشیم است و از شائبه های جناحی و حزبی خودداری کنیم.

وی گفت: دفاع واقع بینانه به معنای دفاع همه جانبه نیست، آن چیزهایی که خوب انجام شده است از آنها دفاع میکنیم اما چیزهایی که خوب نبوده را نقد میکنیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به شاخصه های نقد منصفانه هم گفت: دولت مردان باید در نقد پذیری الگو باشند و باید خودشان را در معرض نقد دیگران قرار دهند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه در بیان نقدها باید مصداق قول سدید بوده و باشیم و امید و نشاط را در جامعه فراموش نکنیم، گفت: این یعنی بهانه به فرصت طلبان ندهیم و برآیند نقدمان تضعیف نظام نباشد.

در ابتدای این نشست، محسن نریمان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، حجت الاسلام سالار سنجری امام جمعه منطقه آزاد ارس ـ جلفا و فرماندار جلفا از فعالیت های صورت گرفته در این منطقه گزارش دادند.

خبرنگار منطقه آزاد ارس امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.