احداث چهارمین مجتمع پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان

رئیس هیئت عامل ایمیدرو از صدور موافقت اصولی احداث چهارمین کارخانه فرآورده‌های پتروشیمی زنجیره GTX در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان خبر داد.

به گزارش فرینا به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری صدا وسیما، خداداد غریب‌پور با اعلام این خبر افزود: ظرفیت چهار طرح پیشنهادی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در زمینه تولید فرآورده‌های پتروشیمی در زنجیره GTX برای اجرا در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان حدود 2.8 میلیون تن است.
غریب پور گفت: این طرح‌ها در زمینه تولید متانول، پلی‌پروپیلن، پلی‌اتیلن، بنزین پیرولیز، گاز مایع و ... است که مجموع سرمایه‌گذاری این طرح‌ها، 6.4 میلیارد دلار می‌شود و پیش‌بینی شده چهار ساله احداث شود و با پیگیری ایمیدرو این طرح‌ها شتاب می‌گیرند.
وی با اشاره به جزئیات زیرساختی طرح‌های آماده اجرای پتروشیمی در منطقه ویژه پارسیان تصریح کرد: برای این طرح‌ها، 320 هکتار زمین در نظر گرفته شده است. این طرح‌ها 255 مگاوات برق و 44 میلیون مترمکعب آب نیاز دارند.
رئیس هیئت عامل ایمیدرو ادامه داد: خوراک این طرح‌ها، گاز طبیعی است که در مجموع 18.7 میلیون مترمکعب گاز نیاز دارد که فراخوان مناقصه ایستگاه تقلیل فشار گاز به مبلغ 215 میلیارد تومان در حال انجام است و به‌زودی احداث ایستگاه وارد فاز اجرایی می‌شود.
بنا بر این گزارش، در طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان، فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای تولید 18 میلیون تن محصولات پتروشیمی، 4 میلیون تن فولاد، 600 هزار تن آلومینیوم و 4 میلیون تن پودر آلومینا در نظر گرفته شده است.
همچنین، در بخش زیرساختی، احداث نیروگاه برای تولید 4300 مگاوات برق و تولید 750 هزار مترمکعب آب پیش‌بینی شده است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.