تعطیلی مرز تجاری شلمچه در سالروز اربعین حسینی

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: فعالیت اقتصادی و تجاری در مرز بین‌المللی شلمچه در روزهای پنجشنبه ۱۷ مهرماه سال جاری مصادف با اربعین حسینی و جمعه ۱۸ مهرماه انجام نمی‌شود.

به گزارش فرینا، سیدعلی موسوی اظهار داشت: با هماهنگی به عمل آمده با طرف عراقی و به منظور پاسداشت سالروز اربعین حسینی فعالیت مرز تجاری شلمچه در روزهای ۱۷ و ۱۸مهرماه متوقف خواهد بود.
موسوی افزود: هم اکنون فعالیت مرز تجاری شلمچه با ورود کامیون‌های عراقی برای تبادل کالای تجاری در حال انجام است و مشکلی در خصوص صادرات کالا به این کشور وجود ندارد.
وی گفت: بر اساس توافق انجام شده مرزتجاری از روز شنبه ۱۹ مهرماه مجددا بازگشایی خواهد شد.
معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند، از صادر کنندگان درخواست کرد کالای صادراتی خود را به گونه‌ای به مرز برسانند تا در شلمچه معطل نشود.
روزانه به طور متوسط ۶۰۰ دستگاه کامیون حامل محصولاتی نظیر تره بار، مواد غذایی و لبنی از مرز شلمچه در ۱۵ کیلومتری خرمشهر به عراق صادر می شود.
این گذرگاه مرزی، ظرفیت صادرات روزانه تا یک هزار دستگاه کامیون حامل کالا را نیز دارد.
مرز مسافری شلمچه در پی شیوع ویروس کرونا بر روی زائران اربعین بسته شد. شلمچه در ۱۵ کیلومتری خرمشهر و ۲۰ کیلومتری شهر بصره عراق قرار دارد. در اربعین سال گذشته بیش از یک میلیون تردد زائران ایرانی و خارجی در مرز بین المللی شلمچه ثبت شد.

خبرنگار منطقه آزاد اروند امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.