86.7 میلیارد ریال برای توسعه روستاهای قشم هزینه شد

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از 86 میلیارد و 700 میلیون ریال اعتبار برای توسعه روستاهای جزیره قشم هزینه شد.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، فرج طهماسبی دیزج در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ساخت و تجهیز مراکز آموزشی، روشنایی معابر، ساخت فضای سبز، ایجاد پارک و کمپ پارک، احداث معابر و آسفالت بلوار اصلی روستاها از جمله تفاهمنامه‌های منعقد شده برای توسعه متوازن روستاهای جزیره قشم در سال 1399 است.

طهماسبی ادامه داد: 15 هزار متر مربع ساخت پارک خانواده، پنج کیلومتر آسفالت معابر، هفت هزار متر مربع سنگ‌فرش مسیر پیاده‌روی، سه کیلومتر جدول کشی و سه کیلومتر روشنایی بلوار ورودی در روستاهای قشم از جمله طرح‌های اجرا شده به شمار می‌رود.

مدیر امور شهری و روستایی قشم تصریح کرد: این طرح‌ها در قالب تفاهمنامه با دهیاری‌ها و پیمانکاران روستایی انجام شده است.

وی افزود: رشد و توسعه عمرانی روستاها و توسعه متوازن در جزیره قشم یکی از اهداف سازمان منطقه آزاد قشم به شمار می‌رود.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و 500 کیلومتر در سال‌های 1369 و 1370 با تصمیم دولت به 2 بخش منطقه آزاد با مساحت 300 کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و 200 کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با 150 هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول 150 کیلومتر و عرض میانگین 11 کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

لیلا سلیمانی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.