معاون وزیر نفت مطرح کرد:

ایدرو در تامین گاز برای منطقه ویژه اقتصادی گرمسار مشارکت می‌کند

معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ( ایدرو) گفت: این سازمان در بحث تامین گاز منطقه ویژه اقتصادی گرمسار در استان سمنان وارد می‌شود و با تامین منابع لازم مشارکت می‌کند.

به گزارش فرینا به نقل از ایدروزنیوز، محسن صالحی نیا در نشست بررسی و رفع چالش های منطقه ویژه اقتصادی گرمسار با اشاره به اینکه تاکنون 80 کار آفرین و سرمایه گذار برای استقرار واحدهای صنعتی خود از منطقه ویژه اقتصادی گرمسار اخذ زمین نموده اند، گفت: از این تعداد 60 واحد عملیات ساخت و ساز خود را آغاز کرده اند و طبق برنامه پیش بینی می شود 20 واحد صنعتی تا نیمه اول سال اینده به بهره برداری برسند.
علیرضا آشناگر استاندار سمنان نیز در این نشست با اعلام آمادگی همه جانبه دستگاه های استان در تسهیل و تامین بهینه زیر ساخت ها از قبیل آب، برق، گاز، تلفن و.. بر تسریع تکمیل امکانات منطقه ویژه اقتصادی گرمسار تاکید کرد .
گفتنی است؛ بیژن زنگنه وزیر نفت سال گذشته دستور احداث ایستگاه تقلیل فشار گاز CGS در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار را به شرکت ملی گاز ایران صادر کرد.
احداث این ایستگاه، گاز منطقه را با حجم 80 هزار متر مکعب در ساعت تامین می کند. زیر ساخت های شبکه داخلی و خطوط انتقال گاز و ایستگاه TBS منطقه ویژه اقتصادی گرمسار با هزینه ای بالغ بر 80 میلیارد ریال پیش از این توسط ایدرو احداث شده است
اردشیر مطهری نیا نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی هم شتاب مناسب عملیات اجرایی در چند ماه اخیر را امید بخش ارزیابی و اظهار امیدواری کرد با اهلیت و جدیت سرمایه گذاران شاهد پویایی و راه اندازی به موقع کارخانه ها در منطقه ویژه اقتصادی باشیم .
همچنین محمد نوری امیری معاون ایدرو در حاشیه این مراسم هزینه تجمیعی تامین زیرساخت های منطقه تاکنون را بالغ بر دو هزار و هشتصد میلیارد ریال عنوان کرد.

عبدالرضا نادری مدیرعامل منطقه ویژه گرمسار نیز اشتغال مستقیم طرح های سرمایه گذاری را معادل 3500 نفر اعلام کرد.

علیرضا آشناگر استاندار سمنان، علیرضا شریفی نژاد معاون استاندار، اردشیر مطهری نماینده شهرستانهای گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی، عبدالرضا نادری مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی گرمسار، سعید متقی فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان گرمسار در این نشست حضو رداشتند.

منطقه ویژه اقتصادی گرمسار با مساحت 2 هزار هکتار زیر نظر سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از نقاط کانونی اقتصاد و تولید در جوار پایتخت است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :