با اجرای طرح‌های توسعه‌ای صورت گرفت:

هزار و 500 فرصت شغلی جدید در منطقه ویژه‌ اقتصادی خلیج فارس

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس، از اجرای 12 طرح توسعه‌ای در این منطقه‌ی عظیم اقتصادی خبر داد و افزود: با تکمیل این طرح‌ها که در مرحله‌ی ساخت و نصب تجهیزات قرار دارند، بیش از هزار و 500 فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد شد.

به گزارش فرینا به نقل از خبرگزاری برنا در هرمزگان، حسن خلج طهرانی ایجاد زیرساخت‌های مناسب را سبب جذب سرمایه‌گذار جدید و افزایش میل سرمایه‌گذاران فعلی برای انجام طرح‌های توسعه‌ای دانست و گفت: هم‌اکنون 12 طرح توسعه‌ای در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس در حال اجراست.

خلج طهرانی، تکمیل این طرح‌ها را سبب اشتغال‌زایی گسترده در منطقه و به‌تبع آن ایجاد رونق اقتصادی در جنوب کشور خواند و افزود: بیش از هزار و 500 فرصت شغلی جدید در انتظار جوانان ایرانی به‌ویژه جوانان کوشای هرمزگان قرار دارد و امیدوارم به سهم خود بتوانیم به توسعه‌ی اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری در استان کمک کنیم.

وی در تشریح اجمالی نتایج اجرای این طرح‌ها گفت: افزوده شدن 2.5 میلیون تن به ظرفیت گنده سازی، 3.4 میلیون تن بریکت آهن اسفنجی، 1.5 میلیون تن شش فولادی، 36 هزار تن حلال‌های نفتی، یک و نیم میلیون تن قیر و 41 هزار تن فرومنگنز می‌تواند جهشی چشمگیر در این میزان تولیدات این منطقه عظیم اقتصادی باشد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس در پایان میزان تقریبی سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای اجرای این 12 طرح را یک هزار و 367 میلیون دلار عنوان کرد و گفت: مناطق ویژه اقتصادی دارای مزایای متعدد برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان هستند و امیدوارم در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» در عمل بتوانیم منویات مقام معظم رهبری را اجرایی کنیم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :