همزمان با سومین روز از هفته گردشگری؛

دفتر انجمن علمی طبیعت گردی ایران در قشم راه اندازی شد

در سومین روز هفته گردشگری با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و رییس انجمن علمی طبیعت گردی ایران به همراه جمعی از معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم دفتر نمایندگی انجمن علمی طبیعت گردی ایران در استان هرمزگان (قشم) آغاز به کار کرد.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، علی درویش پور در این مراسم گفت: آغاز به کار دفتر نمایندگی انجمن علمی طبیعت گردی ایران در جزیره قشم اتفاق مبارکی است و می تواند نقطه آغاز برنامه های متنوعی جهت معرفی بهتر ظرفیت های جزیره قشم و جذب گردشگران باشد.
درویش پور ادامه داد: بسیاری از کشورهای توسعه یافته امروز در سال های قبل با راه اندازی انجمن ها و تشکل ها و جلب مشارکت عمومی و همراهی جوامع و اقشار مختلف توانسته اند مسیر پیشرفت را طی کنند.
وی تصریح کرد: راه اندازی دفتر نمایندگی انجمن علمی طبیعت گردی قشم نیز می تواند اقدام مثبتی در مسیر جلب مشارکت جوامع محلی و هموار کردن مسیر جهت جذب گردشگر و رونق صنعت گردشگری در جزیره باشد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به لزوم حفاظت از ظرفیت های گردشگری و طبیعت، تاکید کرد: همه ما وارث طبیعت زیبا، بکر و بی نظیر جزیره قشم هستیم و باید زمینه را برای معرفی بهتر آن به سایر هموطنان آماده کنیم.
به گفته درویش پور؛ با جلب مشارکت همه فعالان عرصه گردشگری در جزیره می توان به معرفی برند قشم پرداخت و شرایط را برای تبدیل این منطقه به مقصد نخست گردشگران فراهم کرد.
وی با بیان اینکه برای بهبود اقتصاد جزیره باید گردشگری رونق پیدا کند، خاطرنشان کرد: برای رونق اقتصاد، ایجاد اشتغال پایدار و افزایش کیفیت زندگی ساکنان جزیره باید توسعه پایدار و متوازن تمام حوزه های گردشگری فراهم کرد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: تکمیل زنجیره گردشگری و گردشگر پذیری یکی از اولویت هایی است که با هم افزایی و مشارکت بخش های مختلف این حوزه به دست خواهد آمد.
براساس این گزارش، رییس انجمن علمی طبیعت گردی ایران نیز در این مراسم گفت: راه اندازی دفتر نمایندگی این انجمن در قشم با توجه به ظرفیت های موجود در این منطقه، رخداد مفیدی برای گردشگری طبیعت جزیره خواهد بود.
فرید جواهرزاده ادامه داد: با برنامه ریزی صورت گرفته دفتر منطقه ای انجمن علمی طبیعت گردی ایران، متشکل از استان های جنوب کشور و مناطق آزاد کیش و چابهار نیز در آینده نزدیک در قشم ایجاد می شود.
جواهرزاده تصریح کرد: قشم بی اغراق ظرفیت تبدیل شدن به قطب اصلی طبیعت گردی و پایتخت اکوتوریسم ایران و منطقه را دارد.
گفتنی است؛ در این مراسم سید محمد هاشم داخته، مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم از سوی رییس انجمن علمی طبیعت گردی ایران به عنوان نماینده این انجمن در جزیره قشم منصوب گردید.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :