پروانه اشتغال 2502 تبعه خارجي در جزیره قشم تمدید شد

تاریخ : يکشنبه 3 بهمن 1400        عکاس :

به گزارش فرینا، سلیمان رنجبری گفت: در طول این مدت غیراز این افراد، برای 142 نفر از اتباع خارجی دیگر نیز روادید اشتغال در قشم صادر شده است.
رنجبری با اشاره به اینکه این مدیریت به شدت با اشتغال اتباع خارجی غیرمجاز در جزیره قشم برخورد می کند، افزود: بر این اساس در طول10 ماه گذشته سال جاری افزون بر 110 نفر از اتباع خارجی غیر مجاز که در جزیره به صورت غیرقانونی اشتغال پیدا کرده بودند، شناسایی و به مراجع مسئول معرفی شده اند.
وی در توضیح سایر اقدامات این مدیریت در طول این مدت از معرفی 304 نفر از جویندگان کار در جزیره قشم از سوی این مدیریت به کارفرمایان خبر داد و گفت: از این افراد افزون بر 179 نفر بکار گمارده شده و اشتغال پیدا کردند.
مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم به ثبت نام افزون بر 275 نفر از افراد جویای کار در مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منطقه آزاد قشم در این مدت خبر داد و تصریح کرد: در طول 10 ماه گذشته سال 1400 افزون بر یک هزار و 620 نفر بیمه اولی شدند و 133 نفر نیز از تسهیلات بیمه بیکاری استفاده کردند.  
به گفته رنجبری از 233 فقره شکایت واصله به این مدیریت درخصوص روابط کار نیز در طول این مدت، افزون بر 139 پرونده منجر به صدور رای و تصمیم گیری از طرف هیات رسیدگی کننده شده و 94 پرونده هم با تلاش این هیات ها به سازش دو طرف ختم شده است.

 نظرات بینندگان