ثمردهی فعالیت‌های 10 ماهه‌ی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در هفته دولت

تاریخ : سه شنبه 25 مرداد 1401        عکاس :

به گزارش فرینا، سعید محمد شب گذشته (24 مردادماه) با حضور در برنامه زنده تلویزیونی «صف اول» با اعلام این خبر افزود: از مجموع 71 پروژه سرمایه گذاری و عمرانی در مناطق آزاد ارس، انزلی، اروند و کیش و مناطق ویژه اقتصادی صنایع انرژی برپارسیان، سهلان، لرستان، پتروشیمی، انرژی پارس و ارگ جدید بم، 51 پروژه به بهره برداری خواهد رسید و 20 پروژه نیز کلنگ زنی می شود.
وی با بیان اینکه این دومین دوره افتتاح پروژه های سرمایه گذاری و عمرانی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در دولت سیزدهم است اظهار داشت: مجموع ارزش سرمایه گذاری این پروژه ها 118 هزار میلیارد تومان است که از این میزان، 6 هزار و 300 میلیارد تومان ارزش سرمایه گذاری پروژه های قابل افتتاح است و 111 هزار و 782 میلیارد تومان هم شامل پروژه هایی است که کلنگ زنی می شود.
مشاور رئیس جمهور ادامه داد: همزمان با افتتاح 51 پروژه سرمایه گذاری و عمرانی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، برای 5 هزار و 743 نفر به صورت مستقیم و 11 هزار و 998 نفر هم به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی ایجاد خواهد شد.
سعید محمد افزود: از مجموع 20 پروژه ای که در مناطق آزاد ارس و انزلی و مناطق ویژه اقتصادی انرژی پارس، سهلان و لرستان کلنگ زنی می شود، برای 2 هزار و 806 نفر به صورت مستقیم و برای 2 هزار و 489 نفر اشتغالزایی غیرمستقیم را به همراه خواهد داشت.

گفتنی است؛ در فاز نخست افتتاح پروژه های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در دولت سیزدهم (29 اردیبهشت ماه 1401)، 82 پروژه صنعتی، عمرانی و کشاورزی در 5 منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی قشم، ارس، کیش، انزلی و ماکو و 7 منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان، سهلان، بوشهر، لرستان، لامرد، بجنورد و نمین با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور افتتاح و به بهره برداری رسید.
 نظرات بینندگان