مدیر اجرایی منطقه آزاد اردبیل مطرح کرد:

وجود دو فرودگاه در منطقه آزاد اردبیل نشانه پتانسیل بالا در حوزه حمل و نقل و توسعه صادرات است

مدیر اجرایی منطقه آزاد اردبیل گفت: منطقه آزاد اردبیل علاوه بر دسترسی جاده ای و ریلی، دو فرودگاه یکی در شهرستان اردبیل و دیگری در دشت مغان دارد که نشانگر  پتانسیل بالا در حوزه حمل و نقل و توسعه صادرات کشور است . 

به گزارش فرینا، علیرضا سلیمانی فرجام، با اشاره به این که منطقه آزاد اردبیل ظرفیت این را دارد تا به یک منطقه آزاد تخصصی در حوزه کشاورزی بدل شود، از وجود ظرفیت ها و پتانسیل های متعدد در این منطقه آزاد تازه تاسیس خبر داد.

سلیمانی افزود: منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی اردبیل در استان اردبیل به مساحت 10600 هکتار شامل شهرستان ‌های بیله سوار، اردبیل و پارس آباد در شمال غرب ایران واقع شده‌ است و مشخصا وجود گمرک مزیت اول منطقه آزاد اردبیل خواهد بود.

وی گفت: استان اردبیل به دلیل همجواری با کشور جمهوری آذربایجان و با دارا بودن بیش از 380 کیلومتر مرز زمینی با فاصله بسیار اندک از شهرهای مصوب منطقه آزاد، جهت افزایش مراودات اقتصادی با این کشور و قفقاز موقعیت ویژه ای دارد.

مدیر اجرایی منطقه آزاد اردبیل افزود: اتصال راه آهن اردبیل ـ پارس آباد، ایجاد بندر خشک در اصلاندوز، کشت و صنعت مغان و تولید و صادرات محصولات کشاورزی به میزان سه میلیون تن از مهمترین ظرفیت هایی است که در کنار منطقه آزاد اردبیل واقع شده است. 

سلیمانی با اشاره به این که مشکلی در حوزه اراضی منطقه آزاد اردبیل وجود ندارد، گفت: در حوزه تملک اراضی اتفاقات خوبی رقم خورده است و سایر سازمان ها نیز در این راستا همکاری لازم را داشته اند و مصالحه در این خصوص بدون مشکل با مالکین انجام شده است.

وی افزود: منطقه آزاد اردبیل دارای بازاچه مرزی است و این ویژگی نیز کمک می کند تا تجارت در این منطقه آزاد با سرعت بیشتری انجام شود.

مدیر اجرایی منطقه آزاد اردبیل گفت: منطقه آزاد اردبیل دسترسی خوبی به کریدور شمال جنوب دارد و می تواند به یکی از گذرگاه های اصلی صادرات کشور به روسیه و اروپای شرقی بدل شود از سوی دیگر باید توجه داشت که منطقه آزاد اردبیل به بندرهای دریای خزر نیز دسترسی دارد و می تواند به کانون بزرگی در حوزه کشاورزی منطقه تبدیل شود.

سلیمانی با بیان این که شرایط برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد اردبیل کاملا مهیاست، گفت: ظرفیت ها و ویژگی های منطقه آزاد اردبیل مشخصا فضایی را ایجاد کرده که سرمایه گذاران مشتاق به حضور در این منطقه هستند. 

وی گفت: علاوه بر رونق کشاورزی و دامپروری در منطقه آزاد اردبیل سایر صنایع نیز حضوری فعال دارند که می تواند منجر به همه جانبه شدن فعالیت های تجاری و صنعتی شود.
مدیر اجرایی منطقه آزاد اردبیل اظهار کرد: در حوزه زیرساخت های منطقه آزاد، اقدامات لازم صورت گرفته و مشکلی نیز در این حوزه وجود ندارد و تمامی شرایط برای سرمایه گذاری در این منطقه آزاد فراهم شده است که پس از تصویب اساسنامه شکلی جدی تر به خود خواهد گرفت .
 

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :