افزون بر 14 ميليون نفر سفر دريايي در قشم ثبت شد

تاریخ : سه شنبه 1 فروردين 1402        عکاس :

به گزارش فرينا، علي اشتري با اعلام اين مطلب، اظهار داشت: نام قشم با ثبت 14 ميليون نفر سفر دريايي در رتبه اول كشوري قرار دارد و به عبارتي 72 درصد كل نفر سفرهاي دريايي كشور در قشم انجام شده است.

اشتري بيان داشت: هم اينك 37 فروند شناور مسافري در مسير دريايي قشم به بندرعباس و هرمز و بالعكس با سه هزار و 968 صندلي آماده جابجايي گردشگران نوروزي هستند.

به گفته مدير بنادر و دريانوردي قشم، 35 فروند شناور لندينگ كرافت (شناورهاي ويژه حمل خودرو) با ظرفيت يك هزار و 400 خودرو به صورت 24 ساعته براي انتقال انواع خودروها از بندر پل بندر عباس به مقصد بندر لافت در جزيره قشم و بالعكس، فعاليت مي كنند.
فعاليت پنج كشتي تفريحي با ظرفيت 550 نفر از بندر بهمن شهر قشم با اجرايي موسقي بومي و پذيرايي هم از ديگر موضوعاتي بود كه وي از آن به عنوان بخش ديگري از برنامه هاي سفرهاي دريايي در اين جزيره ياد كرد.
اشتري افزود: تعداد 80 فروند شناور استاندارد شامل آلاچیق، پانتون بوت و قايق هاي مجوزدار با 880 صندلي هم در زمينه جابجايي گردشگران در مبادی یازده گانه مجاز گردشگری دريايي قشم فعاليت مي كنند.
وي يادآور شد: در نوروز 1402 تعداد 16 ايستگاه هميار ناجي و 8 ايستگاه غواصي در مبادي مجاز مسافری و گردشگري قشم با هدف ارائه خدمات به گردشگران و ميهمانان جزيره قشم در مواقع خطر، مستقر شده است.
رئيس كميته حمل و نقل دریايي ستاد اجرايي خدمات سفر قشم از  بندر بهمن، و اسکله های شهر لافت ، گورزين، سهيلي، طبل، گوران، شيب دراز، كندآلو، دهخدا، هنگام و لارك به عنوان 11 اسكله و بندر مبادي مجاز گردشگري در جزيره قشم نام برد.
شايان ذكر است؛ جزيره زيباي قشم با ظرفيت هاي منحصر بفرد گردشگري، در طول سال و به ويژه در ايام تعطيلات پايان سال و نوروزي، ميزبان انبوه گردشگراني است كه از نقاط مختلف ايران و شماري از كشورهاي جهان به اين جزيره زيبا در جنوب ايران سفر مي كنند.نظرات بینندگان