استاندارد ارائه خدمانی درمانی در ارس باید متناسب با ورود گردشگر تعریف شود

تاریخ : سه شنبه 2 خرداد 1402        عکاس :

به گزارش فرینا، محسن محمدزاده با اشاره به رویکرد حمایتی سازمان در موضوع بهداشت و درمان خواستار تشکیل کارگروه متشکل از سازمان منطقه آزاد ارس و دانشگاه علوم پزشکی تبریز شد تا موضوعات مرتبط با بهداشت و درمان منطقه آزاد ارس در جلفا و خداآفرین مورد بررسی‌های لازم قرار گرفته و تصمیمات مقتضی اتخاذ گردد.

محمدزاده در ادامه با اشاره به گردشگرپذیر بودن منطقه آزاد ارس و ورود میلیونی مسافران در ایام مختلف سال، تاکید کرد: استانداردها و پارامترهای بهداشتی و درمانی اعمال شده در منطقه آزاد ارس نباید متناسب با جمعیت شهر جلفا بلکه باید بر اساس ورود گردشگر به این منطقه در فصول مختلف سال در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به افزایش بیش از 60 درصدی ورود مسافر و گردشگر به خداآفرین نسبت به مدت مشابه سال قبل، متذکر شد: با توجه به مهاجرت معکوس در محدوده خداآفرین و افزایش ورود گردشگر به این منطقه در ایام نوروز، نبود درمانگاه شبانه‌روزی در این محدوده بیش از پیش لمس گردید که نیازمند توجه ویژه مسئولین بهداشت و درمان به این موضوع است.

احداث و تجهیز مرکز جامع سلامت شهرستان جلفا، تجهیز آزمایشگاه شهرستان جلفا، مشکلات دارو در درمانگاه شبانه‌روزی منطقه آزاد ارس، بسته حمایتی جهت ماندگاری تیم سلامت، گسترش شبکه بهداشت و درمان از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود.نظرات بینندگان