پاشایی بهرام در نشست فعالان اقتصادی ارس با وزیر امور اقتصادی مطرح کرد؛

مطالبه تقویت زیرساخت های نوار مرزی با تخصیص اعتبارات

رئیس فراکسیون مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در نشست وزیر امور اقتصاد و دارایی با فعالین اقتصادی و سرمایه گذاران منطقه آزاد ارس گفت: مسائل و مشکلات فعالین اقتصادی مهم می‌باشند باید با یک نگاه بهتر به مناطق آزاد توجه گردد، وزارت اقتصاد و دارایی می‌تواند بسیاری از مشکلات مناطق آزاد به‌خصوص منطقه آزاد ارس را حل کند.

به گزارش فرینا، معصومه پاشایی بهرام، ادامه داد: امیدواریم موضوع ارزش افزوده که قبلا هم مطرح شده است اجرایی گردد. منطقه آزاد ارس این ظرفیت را دارد که از این معافیت استغاده نماید و تصمیمات دولت نسبت به بازگشت مشوق‌ها به مناطق آزاد تصمیم شایسته‌ای است چراکه در صورت عدم وجود مشوق‌ها، مناطق آزاد معنی و مفهومی ندارند.

پاشایی بهرام در ادامه با اشاره به پروژه تصفیه خانه جلفا، متذکر شد: ما در آب شرب مشکلی نداریم ولی در کیفیت آب شرب به‌شدت مشکل وجود دارد که با همت دولت اقدامات خوبی صورت گرفته است اما برخی از اقدامات که قرار بر عمل بود محقق نشده است. برای تصفیه خانه جلفا اعتباری بالغ بر 3000 میلیارد ریال هزینه و به‌صورت نیمه کاره رها شده است.

وی تاکید کرد: موضوع مهم دیگری که باید مورد توجه هیئت دولت قرار گیرد موضوع انسداد مرزی است. در سفر اول رئیس جمهور به استان آذربایجان‌شرقی، اعتباراتی برای انسداد مرزی تخصیص یافت که باید محقق گردد‌.

رئیس فراکسیون مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به تلفات بالای جاده‌ای در شهرستان جلفا، تصریح کرد: جاده نوار مرزی برای کشور و ما مهم است و تلفات جاده‌ای در مسیر مرزی در شان دولت نیست و توجه به این زیرساخت‌ها و تکمیل آنها موجب ابقاء مردم در مناطق مرزی خواهد شد.

خبرنگار منطقه آزاد ارس امتیاز به خبر :