جزیره کیش امن‌ترین منطقه برای جذب سرمایه گذاری

تاریخ : چهارشنبه 11 مرداد 1402        عکاس :

به گزارش فرینا، رحیم سرهنگی در دومین نشست ستاد جهش سرمایه گذاری و صادرات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از مذاکرات نتیجه بخشی که در نمایشگاه مشهد با سرمایه گذاران داخلی و خارجی انجام شده خبر داد و افزود: کمتر فعال اقتصادی هست که بسته های سرمایه گذاری این منطقه را نشناسد و برای اطمینان خاطر سرمایه گذاران داخلی و خارجی بسترهای مناسبی را در این زمینه فراهم کردیم . 

سرهنگی اظهار داشت: در نمایشگاه مشهد مذاکراتی در خصوص جذب سرمایه گذاران از دو منظر «کسب تجربه و نحوه گفتمان با فعالان اقتصادی» مورد توجه ویژه قرار گرفته و ضروری است بخش سرمایه گذاری این منطقه فعال تر از گذشته باشد. 

وی گفت: ظرفیت های ارزشمندی در بدنه سازمان منطقه آزاد کیش با یک رویکرد راهبردی ایجاد شده و آماده پذیرش سرمایه‌گذاران از اقصی نقاط کشور هستیم. 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، اظهار داشت: عدم آگاهی برخی از سرمایه گذاران از بسته های ارایه شده در نمایشگاه های مختلف سبب سردرگمی آنان شده بود از این رو سراغ سرمایه گذاران رفته و وارد مذاکره شدیم که نمونه بارز آن می توان به سرمایه گذاران بزرگی از کشور عربستان اشاره کرد.

سرهنگی، بیان داشت: در این رویداد اقتصادی با 40 سرمایه گذار وارد مذاکره شدیم و سرمایه گذاری ناموفق مورد بررسی قرار دادیم و در مرحله نخست با شناسایی موانع پیش رو که یکی از آنها بروکراسی پیچیده اداری است نسبت به تسهیل این فرایند؛ برنامه های مدونی در دستور کار قرار گرفته است.

وی، افزود: با وجود پروازها که هر روز با یک دستورالعمل و بخشنامه ممکن است از جذابیت گردشگری کاسته شود با ارایه راه کارهای موثر برای ورود مسافر وارد بحث و گفتگو شدیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بر لزوم اهمیت سهولت کسب و کارها و شناسایی سرمایه گذاران واقعی اشاره کرد و گفت: در حوزه شرکت های تولیدی و دانش بنیان به دنبال مزیت سرمایه گذاری هستیم تا جذابیت های لازم در این منطقه ایجاد شود.

سرهنگی با بیان این که جذابیت سرمایه گذاری باید حفظ و مورد توجه ویژه قرار گیرد، اظهار داشت: بحث خصوصی سازی کیش ایر از جذابیت‌های سرمایه‌گذاری کیش بود به واسطه این که یکی از مبادی ورودی به کیش هوایی هست و با مدیریت صحیح باید به کیشوندان و به خود سرمایه‌گذاران منطقه واگذار شود.  

گفتنی است دومین نشست هم اندیشی ستاد جهش سرمایه گذاری و صادرات با حضور مشاور رییس حمهور، دبیر و اعضای ستاد در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.نظرات بینندگان