فرصت‌های کسب و کار در بزرگترین منطقه آزاد ایران قابل توجه است

تاریخ : چهارشنبه 22 شهريور 1402        عکاس :

به گزارش فرینا، آقای لین، فعال اقتصادی و شهروند شهر شیامن افزود: برای اولین بار است که فرصت‌ها و جاذبه‌های مناطق آزاد ایران را در این نمایشگاه مشاهده می‌کنم.

وی اضافه کرد: اطلاعاتی که در خصوص منطقه آزاد ماکو و ظرفیت های آن در معدن،‌ ترانزیت و کشاورزی در این نمایشگاه ارائه شده به نظر می رسد باید یک بار برای مشاهده آن‌ها به ایران سفر کنم.

ژانگ لیجون، رئیس اداره اقتصاد منطقه‌ای PwC در چین نیز گفت: از ابتدای سال جاری، علی‌رغم چالش‌های موجود، پیشرفت‌های خوبی در توسعه همکاری‌ها با ایران حاصل شده است.

شین هوا تصریح کرد: سیاست‌های سرمایه‌گذاری، فرصت‌های ایجاد شده برای احیای صنعت و تکنولوژی جدید همچنان مورد توجه فعالان اقتصادی چین است واز سرمایه‌گذاری در خارج از کشور و یا حضور سرمایه گذاران ایرانی در چین استقبال می کنیم.

وی اضافه کرد:‌ چین  بازار بزرگ و فناوری پیشرفته‌ای دارد و می‌توان از ظرفیت‌های ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس برای گسترش این فناوری‌ها بهره مند شد.

عکاس خبرگزاری «شینهوا لین شانچوان» نیز در حاشیه این نمایشگاه گفت: علاقمندم برای عکاسی از جاذبه‌های گردشگری مناطق آزاد ایران به این کشور سفر کنم.

وی گفت: متاسفانه به دلیل تفاوت گفتاری ظرفیت‌های ایران برای مردم چین و جذابیت‌های چین برای مردم ایران مغفول مانده است.

به گفته کارشناس حوزه اقتصاد،‌ یکی از مولفه‌های مورد توجه اقتصاددانان برای رشد اقتصادی کشور، شناسایی ارتباط بین سرمایه‌گذاری خارجی و جذابیت بازار داخلی و معرفی آن به سرمایه‌گذاران خارجی است.

رضا موقری افزود: دنیای امروز، دنیای ارتباط و تعامل است و تعامل با چین، هند، روسیه و دیگر کشورها قطعاً به نفع اقتصاد ایران و یک بازی برد ـ برد است.

موقری گفت: ارائه جذابیت سرمایه گذاری و جذابیت بازاردر مناطق آزاد در کشورهای توسعه یافته می تواند اثر مستقیمی بر میزان و حجم تبادلات تجاری کشور داشته باشد.

این فعال اقتصادی تاکید کرد: چین به عنوان دومین قدرت اقتصادی دنیا، روز به روز در حال توسعه، تثبیت جایگاه خود و نیز پیشرفت در حوزه اقتصادی است، همچنین سهم قابل توجهی از اقتصاد و تجارت دنیا در اختیار این کشور قرار دارد لذا معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری ایران در این کشور ضروری است.نظرات بینندگان