حجت‌الله عبدالملکی;

رخداد رویدادی مهم برای مناطق آزاد کشور در چابهار

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در نشست هیأت عالیرتبه افغانستان در بندر چابهار ضمن اشاره به اینکه ایران و افغانستان دو کشور بسیار مهم در حوزه تمدن اسلامی هستند و اشتراکات فرهنگی زیادی دارند، بستر مناسبی برای توسعه تعاملات اقتصادی نیز می‌توانند باشند.

به گزارش فرینا، حجت الله عبدالملکی افزود: سرزمین جمهوری اسلامی ایران بهترین مسیر منطقه برای توسعه ترانزیت هست و این مهم برای کشورهای منطقه کاربردی و پر منافع خواهد بود.

عبدالملکی گفت: انتخاب ایران از سمت افغانستان برای توسعه همکاری نشان‌دهنده فهم و درایت مسئولین این کشور است و ضمن استقبال از این موضوع، آمادگی ایران را جهت تعمیق همکاری‌های اقتصادی و ترانزیتی به صورت بلند مدت با هدف تامین زیرساخت مناسب و سود دهی اعلام کرد.

این هیأت عالیرتبه که به ریاست ملا عبدالغنی برادر معاون اقتصادی ریاست الوزراء افغانستان، به همراه سرپرست وزارتخانه‌های مالیه، ترانسپورت، صنعت و تجارت و تعدادی از مسئولان ادارات و بخش‌های مرتبط اقتصادی و ترانزیتی در شامگاه چهار شنبه به چابهار سفر کرده بود پس از بازدید از زیرساخت‌های بندر و منطقه آزاد و حضور در نشست مشترک با مسئولان، ظهر روز پنجشنبه چابهار را به مقصد کرمان ترک کرد.

خبرنگار منطقه آزاد چابهار امتیاز به خبر :