با دستور رئيس جمهور، 15 طرح اقتصادی و عمرانی در منطقه آزاد ماکو به بهره برداری رسید

با دستور مستقیم رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس 15 پروژه اقتصادی و عمرانی به ارزش 11082 میلیارد ریال در بزرگترین منطقه آزاد کشور به بهره برداری رسید.

به گزارش فرینا، در ششمین روز از دهه مبارک فجر با دستور دکتر ابراهیم رئیسی و ارتباط برخط با همه مناطق آزاد بطور همزمان پروژه‌های مناطق آزاد کشور به ارزش 100 هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو در این آئین گفت: این منطقه به عنوان بهشت سرمایه گذاری شمالغرب ایران امروز شاهد افتتاح  15 پروژه اقتصادی وعمرانی با اشتغالزایی 1013 نفر است.

حمزه حورسی با بیان اینکه نسبت بخش خصوصی به دولتی پروژه های منطقه آزاد ماکو 70 به 30 است اضافه کرد: از مهمترین طرح های سرمایه گذاری فاز اول باغ مدرن 2 هزار هکتاری گردو  در زمینی به مساحت 400 هکتار به ارزش 550 میلیارد تومان و اشتغال 500 نفر هستیم.

حورسی ادامه داد: طرح تولید انواع دوربین های مدار بسته به ارزش 230 میلیارد ریال و اشتغال 20 نفر،‌ مرکز خدمات رفاهی و تیرپارک پلدشت به ارزش 700 میلیارد ریال و اشتغال 15 نفر از دیگر پروژه های مهمی است که امروز به دستور ریاست محترم جمهور به بهره برداری می رسد.

وی همچنین به پروژه های عمرانی منطقه آزاد ماکو نیز اشاره کرد و بیان داشت: محصورسازی و احداث دروازه های منطقه ، احداث و تعریض جاده ترانزیتی بازرگان و توسعه شهرک صنعتی از جمله پروژه های عمرانی و زیربنایی منطقه آزاد ماکو است که در ششمین روز از دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسند.

خبرنگار منطقه آزاد ماکو امتیاز به خبر :