حضور منطقه آزاد قشم در هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: این منطقه در هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران با هدف معرفی جاذبه های گردشگری، معرفی توانمندی های صنایع دستی و ارائه فرصت های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری جزیره حضور دارد.

به گزارش فرینا، رستم گورانی با بیان این مطلب، اظهار کرد: در این نمایشگاه ظرفیت‌های مختلف جزیره قشم در حوزه‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی، اقامتگاه‌های بومگردی، جامعه هتلداران، تفریحات دریایی و ژئوپارک جهانی قشم به علاقه‌مندان معرفی خواهد شد.
گورانی ادامه داد: همچنین با برنامه ریزی صورت گرفته برخی از کتب تالیف شده درباره گردشگری و فرهنگ و سنت‌های جزیره قشم در این نمایشگاه عرضه خواهد شد و گروهی فعالان حوزه صنایع دستی و یکی از گروه‌های موسیقی بومی جزیره قشم نیز به ارائه کارهای هنری خود می پردازند.
وی اضافه کرد: با توجه به برگزاری موفق رویداد قشم بوم و مرکز نوآوری یامال و تینال جهت احصا ظرفیت های روستاهای جزیره، به معرفی و تشریح این رویدادهای فرهنگی و گردشگری برای مراجعه کنندگان پرداخته می شود.
مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: همچنین با برنامه ریزی صورت گرفته سامانه های یکپارچه جهت ارائه خدمات در حوزه نیز در این نمایشگاه معرفی خواهند شد.
گورانی در پایان گفت: هدف از شرکت در این نمایشگاه برقرار ارتباط با سایر نقاط کشور و جذب سرمایه گذاری برای حوزه های مرتبط با صنعت گردشگری و صنایع دستی است و بسته‌های سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری در این نمایشگاه ارائه می شود و امیدواریم با حضور فعال در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته، بستر مناسب جهت توسعه زیرساخت ها و جذب سرمایه گذاری در حوزه گردشگری سبز و رونق صنعت گردشگری در جزیره قشم فراهم شود.
گفتنی است؛ هفدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران از 23 تا 26 بهمن‌ماه 1402 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می‌شود.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :