در حاشیه نمایشگاه کيش اینوکس عنوان شد

اولویت‌های چابهار برای جذب سرمایه‌گذار خارجی | 2 چالش اساسی چابهار در جذب سرمایه‌گذار

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار به بیان اقدامات انجام گرفته توسط این سازمان و راهکارهای حل مشکلات پیش روی سرمایه‌گذاران در حوزه جذب سرمایه‌گذار خارجی پرداخت.

به گزارش فرينا، بر پايه این گزارش، محمد هدایی، درباره اولویت‌های این منطقه در جذب سرمایه‌گذاران خارجی، گفت: کشورهای همسایه در اولویت اصلی سازمان منطقه آزاد چابهار قرار دارند. بیشترین سرمایه‌گذاران از نظر مبلغ سرمایه‌گذاری و تعداد سرمایه‌گذار به ترتیب کشورهای افغانستان، پاکستان و چین هستند.

هدايى افزود: کشورهایی همچون هندوستان در درجه‌بندی‌های بعدی قرار دارند. مذاکراتی با روسیه برای سرمایه‌گذاری انجام شد که هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است. در حوزه جذب سرمایه‌گذاری خارجی اقداماتی را برپایه نمایشگاه‌های بین‌المللی انجام داده‌ایم.

وى تصریح کرد: براساس تقویم نمایشگاهی ارائه شده از طریق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مقرر شد تا سازمان منطقه آزاد چابهار در دی‌ماه سال جاری در رویداد کشور عمان شرکت کند. چرا که یکی از اهداف تعریف‌ شده در مسیر جذب سرمایه‌گذاران خارجی در منطقه آزاد چابهار کشور عمان می‌باشد.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار، درباره مشکلات و چالش‌های پیش روی منطقه آزاد چابهار، گفت: تحریم‌ها و مشکلات انتقال مبلغ سرمایه از طریق سیستم بانکی از عمده چالش‌های جذب سرمایه گذاران خارجی می‌باشد، البته راهکارهای عملیاتی و اجرایی برای تسریع در رفع این مشکلات تعریف و تبیین شده است که از طریق سازمان منطقه آزاد چابهار به سرمایه‌گذاران ارائه خواهد شد.

 

 

 

 

خبرنگار منطقه آزاد چابهار امتیاز به خبر :