360 بادبادک‌ها آسمان قشم را رنگارنگ کردند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: همزمان با آیین‌های روز جهانی و هفته ملی کودک، آسمان پارک زیتون قشم با به پرواز درآمدن 360 بادبادک رنگارنگ شد.

به گزارش فرینا، سید محمد امین جعفری حسینی افزود: حدود یک هزار و 200 نفر شامل مردان و زنان و فرزندانشان در برنامه جشن بادبادک ها شرکت کردند.
وی افزود: همچنین تا کنون 300 نقاشی، 80 کاردستی و 150 دل نوشته از کودکان در موضوع های آرزوی آنان برای سفر به مکان های مختلف ایران و جهان، بیان احساس نسبت به زیبایی های جزیره قشم، دریا و خلیج فارس دریافت شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: امروز همچنین ویژه برنامه هایی بندر تاریخی لافت برگزار شد که مسابقه نقاشی، دل نوشته، کاردستی و نمایش عروسکی از جمله انهاست.
وی افزود: این برنامه ها با هدف حفظ آداب و رسوم سنتی و توجه به فرهنگ و میراث فرهنگی جزیره اجرا شد تا کودکان جزیره نسبت به محیط خود به عنوان جاذبه گردشگری آگاهی داشته باشند و در پاکیزگی آن بکوشند.
جعفری حسینی ادامه داد: هدیه های مختلفی از قبیل بسته های تحصیلی، لوازم التحریر، کتاب و هدایای نقدی در مجموع به ارزش 40 میلیون ریال برای آثار برتر در نظر گرفته شده است.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک حدود یکهزار و 628 کیلومتر مربع وسعت و 150 هزار نفر جمعیت دارد.

مهنوش اسدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.