شنبه 28 مهر 1397

اخبار فرهنگي، اجتماعي و گردشگري

سومین شماره نشریه داخلی سازمان منطقه آزاد چابهار منتشر شد

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار، گفت: دور جدید نشریه داخلی سازمان با عنوان "سلام چابهار" با رویکرد انعکاس عملکرد حوزه‌های مختلف به‌ویژه جذب سرمایه‌گذاری و پروژه‌های عمرانی و زیرساختی منتشر شد.

تور جهانی کاسپین کاپ قهرمان خود را شناخت

تور جهانی والیبال ساحلی کاسپین که از روز سه شنبه ۲۴ مهر با شرکت ۲۴ تیم از ۱۱ کشور در مجموعه ورزش های ساحلی سیروس قایقران در منطقه آزاد انزلی آغاز شده بود با قهرمانی تیم قزاقستان به پایان رسید.

بزودی پرواز کرج ـ کیش برقرار می شود

معاون هوانوردی و امور فرودگاهی شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام استان البرز گفت: طبق هماهنگی صورت گرفته با شرکت هواپیمایی «کیش ایر»، پروازهای این فرودگاه به مقصد کیش از آبان ماه امسال برقرار می شود.

حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در مرز شلمچه

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با حضور در شلمچه از این مرز و نحوه ی خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی بازدید کرد .

بیش از ۳۰ هزار زائر اربعین حسینی از مرز شلمچه گذر کردند / امنیت در گذرگاه مرزی شلمچه برقرار است

از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از 30 هزار زائر ایرانی و اتباع خارجی از مرز شلمچه راهی کربلای معلی شدند ؛ روند حرکت زائران در مرز شلمچه روان و بدون مشکل است .

ظرفیت های گردشگری منطقه آزاد اروند در پایانه مرزی شلمچه به گردشگران معرفی می شود

بر اساس توافق دوجانبه میان مدیریت توسعه گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند با مدیریت پایانه مرزی، ظرفیت های فرهنگی و گردشگری منطقه آزاد اروند در پایانه مرزی شلمچه به زودی معرفی خواهند شد.

۲ جایگاه سیار توزیع سوخت در مرز شلمچه مستقر شد

مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد اروند گفت: ۲ جایگاه سیار عرضه گازوئیل و بنزین در مسیر تردد زائران در مرز شلمچه مستقرشده است.

مسیر عبور اتباع خارجی در مرز شلمچه مجزا شد

با توجه به بالا بودن حجم تردد زوار در مرز شلمچه و ازآنجایی‌که اتباع خارجی برای عزیمت به عراق از کشورمان فقط از مرز شلمچه امکان تردد دارند مسیر تردد اتباع خارجی مجزا شده است.

هم افزایی ورزش و گردشگری در راستای توسعه اقتصادی منطقه آزاد انزلی

یکی از مهم ترین شاخصه های گردشگری بهره گیری از ظرفیت های ورزشی و توریسم ورزشی است و منطقه آزاد انزلی با بهره مندی از مواهب طبیعی و ایجاد زیر ساخت های مناسب در حوزه گردشگری و ورزش های ساحلی و آبی به عنوان یکی از مراکز اصلی توریسم ورزش در سطح کشور معرفی شده است. این منطقه تا کنون با میزبانی از ۱۰۰ رویداد ورزشی در سطح منطقه ای، ملی و بین المللی در چهار سال گذشته، رشد مناسبی در جذب گردشگران داخلی و خارجی داشته است.

تیم قزاقستان قهرمان تور جهانی والیبال ساحلی منطقه آزاد انزلی "کاسپین کاپ"شد

در روز پایانی رقابت های سومین مرحله تور جهانی والیبال ساحلی کاسپین که به میزبانی منطقه آزاد انزلی و با حضور رضا مسرور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، مصطفی سالاری استاندار گیلان، رییس فدراسیون والیبال، جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ناظران فدراسیون جهانی والیبال، مدیران هیات های ورزشی گیلان و علاقه مندان به این رشته برگزار شد تیم "قزاقستان یک" به دلیل مصدومیت بازیکن تیم ایران و انصراف در فینال رقابت ها به مقام قهرمانی رسید.
1 - 10 of 474