شنبه 27 مرداد 1397

چابهار

موج‌های مونسونی مهمان سواحل مکران؛ «چابهار» بهترین نقطه موج‌سواری غرب آسیا

فصل مونسون علاوه‌‌ بر خنک کردن هوا چابهار در گرمترین فصل سال، موج‌هایی را به‌ همراه خود می‌آورد که سواحل مکران را به بهترین نقطه موج‌سواری غرب آسیا تبدیل می‌کند.

پایان "دهمین جشنواره تابستانی مونسون" در منطقه آزاد چابهار

کاروان ۳۰۰ نفری روستاییان و عشایر از ۱۹ شهرستان استان سیستان و بلوچستان از ۲۲ تا ۲۶ مردادماه جاری در منطقه آزاد چابهار گرد هم آمده بودند تا توانمندی‌های خود در بخش‌های مختلف مانند گردشگری، صنایع‌دستی، پوشاک، محصولات و فرآورده‌های کشاورزی، آیین و سنن و موسیقی محلی خود را به نمایش بگذارند، شب گذشته پس از ۵ روزبه کار خود پایان داد.

فروش یک میلیارد و صد میلیون ریالی صنایع دستی در نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان در منطقه آزاد چابهار

سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: استقبال چشمگیری از نمایشگاه شد به‌طوری‌که روستاییان و عشایر در طول پنج روز برگزاری نمایشگاه موفق شدند تولیدات، محصولات و فرآورده‌های خود را تا رقم یک میلیاردوصدمیلیون ریال به فروش برسانند که عمده آن ترشیجات و صنایع‌دستی بوده است.

برگزاری جشنواره ملی موسیقی حماسی روایی «کمالان» در چابهار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: نخستین جشنواره ملی موسیقی روایی «کمالان» با حمایت سازمان منطقه آزاد چابهار و انجمن موسیقی کشور و با حضور هنرمندان کشوری و استانی از ۹ تا ۱۱ شهریور ماه در چابهار برگزار می شود.

واگذاری 24 هکتار زمین برای ساخت بیمارستان جدید چابهار

معاون فنی و زیربنایی منطقه آزاد چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: حدود 24 هکتار زمین برای ساخت بیمارستان جدید540 تختخوابی این شهرستان در بهترین نقطه از محدوده منطقه آزاد به وزارت بهداشت واگذار می شود.

بازدید استاندار سیستان و بلوچستان و معاون نهاد ریاست جمهوری از زیرساخت های منطقه آزاد چابهار

"دانیال محبی نیا" استاندار سیستان و بلوچستان و "سید ابوالفضل رضوی" معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در سفر به منطقه آزاد چابهار از چند پروژه صنعتی، تولیدی و گردشگری منطقه آزاد چابهار بازدید به عمل آوردند.

با حمایت منطقه آزاد چابهار موج‌ سوار چابهاری به رقابت‌های جهانی اعزام می‌شود

رئیس انجمن موج‌سواری ایران گفت: عبدالرزاق بلوچی موج‌سوار بومی چابهار به‌ رقابت‌های جهانی موج‌سواری در ژاپن اعزام می‌شود.

نباید به دلایل سیاسی از ظرفیت های مناطق آزاد صرف نظر کرد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: نباید به دلیل برخی اشکالات و مباحث سیاسی از ظرفیت های موجود در مناطق آزاد صرف نظر کنیم.

نقش روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان در تقویت اقتصاد و توسعه جوامع محلی منطقه آزاد چابهار

جشنواره مونسون و نخستین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر استان سیستان و بلوچستان با محوریت گردشگری، صنایع‌دستی، موسیقی سنتی، غذا و لباس محلی، سوغات و هدایا، شب گذشته با حضور ۱۹ شهرستان استان در منطقه آزاد چابهار آغاز به کارکرد و تا ۲۶ مردادماه جاری به مدت ۵ روز ادامه خواهد داشت.

تجربه مناطق آزاد فعلی، کمک حال مناطق آزاد جدید

عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و منصور حجازی‌نیا مدیرپروژه منطقه آزاد سیستان در برنامه تلویزیونی حرف حساب شبکه هامون درخصوص اهمیت ایجاد منطقه آزاد سیستان با توجه به مشکلات مردم استان سیستان و بلوچستان به بحث نشستند.
1 - 10 of 871

آخرین اخبار آرشیو