جمعه 2 فروردين 1398

اخبار مناطق ويژه اقتصادي

آغاز فاز اجرایی طرح ساماندهی سفرهای نوروزی دریایی استان مازندران

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر از آغاز فاز اجرایی طرح ساماندهی سفرهای نوروزی دریایی استان مازندران خبر داد.

روند توسعه تجارت به نفع هر دو کشور ایران و افغانستان است

رایزن تجاری جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد گفت: روند توسعه تجارت به نفع جمهوری اسلامی افغانستان و ایران است.

3 فاز دریایی پارس جنوبی تا میانه سال 98 به بهره‌برداری می‌رسد

وزیر نفت اظهار امیدواری کرد که سه فاز دریایی مربوط به فازهای 22، 23 و 24 و 13 و 14 پارس جنوبی تا میانه سال آینده به بهره‌برداری برسد.

جذب سرمایه؛ اولویت منطقه ویژه اقتصادی لامرد

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، در جلسه تکریم و معارفه مدیرعامل جدید شرکت صنعتی و معدنی لامرد و پارسیان، سرمایه گذاری را یکی از اولویت های مهم این منطقه عنوان کرد.

ایران با همت پیمانکاران ایرانی از قطر جلو افتاد

درحالی یکی پس از دیگری فازهای گازی پارس جنوبی توسط مقامات ارشد دولت به بهره برداری می رسند که توسعه این فازها با همت پیمانکاران داخلی و در شرایط تحریم به نتیجه رسیده است.

پارس جنوبی برگ برنده ایران در بازار جهانی صادرات گاز

ایران که تا چند سال پیش با معضل قطع گاز بخش خانگی، صنایع و پتروشیمی مواجه بود، اکنون به پشتوانه توسعه پارس جنوبی و افزایش تولید گاز، ضمن رفع نیاز داخل، آماده نقش‌آفرینی بیشتر در صادرات گاز و کسب سهم بیشتر از بازارهای جهانی است.

افزایش۵۰ درصدی ظرفیت کانتینری بندر بوشهر

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:‌ جهت‌گیری تخصصی برای پس کرانه بندر بوشهر از نظر کسب و کارهای نوین باید به نحوی باشد که به اشتغال پایدار و تولید باارزش افزوده بالا بیانجامد.

درباره ایستگاه نوروزی «آیلند»

روزهای پایانی سال 1397 را سپری می کنیم و اکثر مردم در تدارک سفر جهت سپری کردن ایام تعطیلات نوروزی هستند؛ این بهانه ای شد تا پای صحبتهای علی اصغر پرهیزگار (مدیر منطقه ویژه اقتصادی و رئیس هیات اتومبیلرانی و موتورسواری آیلند) بنشینیم.

آغاز فعالیت منطقه ویژه اقتصادی دوغارون از سوم فروردین سال 98

فعالیت منطقه ویژه اقتصادی دوغارون از سوم فروردین ماه ۹۸ آغاز می‌شود.

افزایش روزانه ۱۰۰ میلیون متر مکعب تولید گاز در پارس جنوبی

رئیس جمهور هدف آمریکا از تحریم ایران را نگران کردن مردم از آینده دانست و با تاکید بر اینکه این تحریم ها جنایت علیه بشریت است اما آمریکا بداند ملت ایران در صف واحدند و سر فرود نخواهند آورد، گفت: آمریکا فکر می کرد تحریم، پیشرفت ما را متوقف می کند؛ ملت تاریخ ساز و ایثارگر ایران، آنها را مایوس کرد.
1 - 10 of 211

آخرین اخبار آرشیو