شنبه 27 مرداد 1397

پيشنهاد سردبير

توافق جدید برای تخصیص ارز و ثبت سفارش کالا در مناطق آزاد

معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از توافقات صورت گرفته پیرامون ثبت سفارش کالا و چگونگی تخصیص ارز در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با ابلاغ معاون اول رییس جمهور به وزرای امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، رییس کل بانک مرکزی و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خبر داد.

لزوم جذب استارتاپ ها در مناطق آزاد برای رشد صنعت و تولید

استاد دانشگاه و کارشناس ارشد معاونت تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: آیین نامه فناوری در مناطق آزاد برای جذب استارتاپ ها ارائه شده تا در بحث شتاب دهندگی به تحقیق - توسعه به رشد صنعت در این مناطق دست پیدا کنیم.

آیا گردشگری دریایی در ایران رونق می‌گیرد؟

کافی است به آخر هفته برسیم و یا روزی در میانه هفته تعطیل شود تا جاده چالوس جای سوزن انداختن نداشته باشد. کنار دریا بساط‌ها پهن می شود و هر کس با هر پوششی خود را به آب می زند.

چابهار، برگ برنده ایران

بیش از دو ماه از تصمیم آمریکا برای خروج از برجام می‌گذرد و با وجود اینکه این تحریم‌ها هنوز عملی نشده اما بررسی‌ها نشانگر کاهش خرید نفت ایران از سوی برخی از کشورهاست و در این میان ایران در تلاش است با ارائه پیشنهاداتی مشتریان اصلی خود را در کنار خود نگه دارد.

تلاش برای ساخت مدارسی در سطح استانداردهای بین‌المللی در مناطق آزاد

وزیر آموزش‌وپرورش در دیدار اعضای شورای راهبردی مناطق آزاد اظهار کرد: اگر بتوانیم در مناطق آزاد مدارسی در سطح استاندارهای بین‌المللی بسازیم، دانش آموزان انگیزه‌ای برای تحصیل در مدارس خارج از کشور نخواهند داشت و می‌توانند در مناطق آزاد ادامه تحصیل دهند و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

گزارش بازدید سردبیران رسانه‌ ها از منطقه آزاد ارس

در هفته گذشته منطقه آزاد ارس میزبان سردبیران و دبیران اقتصادی رسانه‌های کشور با هدف بازدید از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این منطقه و دستاوردهای منطقه آزاد ارس در حوزه‌های تولیدی، اشتغال‌زایی و سرمایه‌گذاری بود.

بدون برند ملی،‌ نمي‌توانيم

در حال‌ و‌ روز اين ايام که ديپلماسي اقتصادي کشور بيش‌از‌پيش فعال شده، دستگاه‌ها و نهادهاي متولي در حوزه توسعه اقتصادي به‌ دنبال راهکارها و راهبردهايي هستند تا تبعات تصميمات و اقدامات اعمال‌شده بر فضاي اقتصادي کشور را به حداقل برسانند.

مناطق آزاد فصل مشترک گسترش دیپلماسی اقتصادی در کشور

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: مناطق آزاد با ایجاد اکوسیستم کسب و کار مبتنی بر فناوری اطلاعات آماده پذیرش سرمایه گذاران از تمامی کشورهای دنیا است.

صنایع دستی و گردشگری چابهار در انتظار جهانی شدن

دو شهرستان چابهار و کنارک با دارا بودن ۳۰۰ کیلومتر نوار ساحلی از زرآباد تا گواتر، میانگین دمای سالیانه ۳۶ درجه سانتیگراد و بیش از ۲۰۰ نقطه تفریحی، تاریخی، سیاحتی، پدیده های جغرافیایی مانند گل فشان، آب فشان، کوههای مینیاتوری، تالاب صورتی، سواحل صخره ای و خزه ای و همچنین ظرفیت صنایع دستی و غذاهای سنتی سالانه بسته به فصول مختلف سال گردشگران و مسافران زیادی از اقصی نقاط کشور و حتی خارج از کشور این دو شهرستان را بعنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند.

ارتقاء جایگاه اقتصادی ایران با راه‌اندازی کریدور شمال ـ جنوب

کریدور شمال ـ جنوب به عنوان یکی از فرصت‌های مهم اقتصادی ایران نه تنها می‌تواند درآمد سرشاری را از محل ترانزیت نصیب کشور کند، بلکه جایگاه سیاسی کشور را نیز ارتقاء خواهد داد.
1 - 10 of 352

آخرین اخبار آرشیو