پيشنهاد سردبير

مرتضی بانک :با اظهارنظرهای غیرکارشناسی به دستاوردهای کشور ظلم نکنیم

مشاور رئیس جمهور در برنامه پایش سه شنبه شب این هفته، ضمن بررسی عملکرد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، با بیان اینکه مناطق آزاد منشأ اصلی قاچاق نیست، اظهار کرد: قاچاق تعریف خاص خود را دارد. براساس قانون، ورود کالا به مناطق آزاد باید بدون هیچ حق گمرکی باشد؛ ورود هر نوع کالا به جز 6 قلم کالای ممنوعه به منطقه آزاد بلامانع است،

طرح ایجاد هشت منطقه آزاد و 13 منطقه ویژه؛ لایحه چند ساله ای که سرانجام تصویب شد

دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی اعلام کرد: معافیت های مالیاتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با هدف ایجاد انگیزه برای جلب سرمایه گذاران داخلی و خارجی به این مناطق اعمال می شود.

گردشگری تجاری در مناطق آزاد ایجاد می شود

مدیرگردشگری و میراث فرهنگی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: مناطق آزاد با توجه به معافیت‌های مالیاتی و گمرکی موقعیت خوبی برای گردشگران تجاری دارد. در چین دنبال این گردشگران هستیم.

چابهار؛ عسلویه دوم ایران است

رییس اتاق بازرگانی ایران و هند گفت: منطقه آزاد چابهار می تواند در حوزه پتروشیمی هم فعالیت کند و به جای صادرات خام نفت و گاز با فعالیت های ارزش افزوده ای و تبدیل آنها به محصول نهایی، صادرات را انجام داد؛ بنابراین چابهار می تواند به عسلویه دوم ایران تبدیل شود و از این طریق به رونق اقتصادی و اشتغال در منطقه دست یافت.

اعلام فهرست 76 قلم کالای معاف از ثبت سفارش در مناطق آزاد

فهرست 76 قلم معاف از ثبت سفارش برای واردات به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اعلام شد.

مناطق تجارت آزاد کانادا، زنجیره‌های تامین برای اتصال اقتصاد کانادا به بازارهای جهانی

مناطق آزاد تجاری در کانادا به مکان هایی استراتژیک برای تجارت بین الملل اشاره دارد. جایی که سازمان وظیفه اش ارتقاء تجارت محلی و ایجاد فرصت برای سرمایه‌گذاری خارجی است و مزیت‌هایی خاص برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی ایجاد می‌کند.

استفاده از فرصت جام جهانی قطر برای جذب گردشگر

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی معتقد است باید از ظرفیت جام جهانی قطر در سال ۲۰۲۲ برای جذب گردشگر و سرمایه‌گذار جدید استفاده کنیم. 

برخورداری از نیروهای متخصص مایه مباهات کشوراست

مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: در کنار اعداد و ارقامی که به عنوان داشته ها و سرمایه ها عنوان می‌شود نیروی انسانی متخصص از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باعث افتخارکشور است. 

با توجه به كارنامه درخشان منطقه ويژه انرژی پارس، پايبندي به قانون مناطق آزاد و ويژه اقتصادی ضروري است

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با تاکید بر اینکه منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از موقعیت ویژه و استراتژیکی برخوردار است گفت: در هیچ یک از حوزه های تولیدی و اقتصادی در کشور چنین منطقه ای با این ظرفیت و توانمندی نداریم، شاید بسیاری از کشورها هم از این ظرفیت و موقعیت اقتصادی در یکجا برخوردار نباشند.

امضای تفاهم نامه های تامین مالی در استفاده از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان در فرآیند های نظارتی سازمان های مناطق آزاد 

تفاهم نامه سه جانبه «تامین اعتبار پروژه های فنس هوشمند و ردیابی بار و خودرو، به ارزش 135 میلیارد ریال» با حضور «سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری» برگزار شد.
1 - 10 of 617

آخرین اخبار آرشیو