دوشنبه 23 مهر 1397

پيشنهاد سردبير

برگزاری انتخابات هیات رئیسه فراکسیون مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی

فراکسیون مناطق آزاد تجاری صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی تشکیل و اعضای هیات رئیسه آن مشخص شدند.

راه ایران به اروپا نزدیک تر می شود

تفاهم نامه همکاری چهارجانبه میان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، سازمان های مناطق آزاد ارس و ماکو و شرکت راه آهن ایران در خصوص «مطالعه احداث مسیر ریلی جلفا ـ پلدشت ـ چشمه ثریا (ایران ـ ترکیه)» به امضاء رسید.

مناطق آزاد؛ راه عبور کشور از تحریم و بحران های اقتصادی

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی معتقد است: با وضعیت کنونی و بحران های اقتصادی که کشور با آن دست و پنجه نرم می کند؛ مناطق آزاد راه رهایی از تحریم ها و عنصر اصلی رشد و توسعه اقتصادی در کشور است که بها دادن به این مناطق نیازمند توجه تصمیم گیران کلان کشور است.

موشن گرافی | توسعه و شکوفایی اقتصاد در مناطق همجوار و مرزی با مناطق آزاد جدید

یکی از مهم‌ترین سیاست‌هایی که در لایحه ایجاد مناطق آزاد جدید در پیش گرفته شده؛ پایان دادن به غفلت افزایش ارتباطات با همسایگان است با این توضیح که ایران دومین کشور پر همسایه دنیا است.

ضرورت تشکیل واحد حقوق شهروندی در منطقه آزاد اروند

اهمیت تشکیل واحد حقوق شهروندی در تعاریف شهروند و حقوق شهروندی روشن خواهد شد و نکته قابل‌توجه این است که حقوق شهروندی به افرادی تعلق می‌یابد که «تابعیت» یک کشور داشته باشند.

منطقه آزاد انزلی هاب مبادلات تجاری ایران در دریای خزر

این شعارها از جمله مهم‌ترین شعارهای منطقه آزاد انزلی است که با مساحت بالغ بر 8600 هکتار در بخش‌هایی از شهرستان‌های بندر انزلی و رشت قرار گرفته و مسیر ایجاد این منطقه را باید در دوران بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و تغییر جایگاه دریای خزر در مناسبات سیاسی-جغرافیایی منطقه‌ای و بین‌المللی جستجو کرد.

توافق جدید برای تخصیص ارز و ثبت سفارش کالا در مناطق آزاد

معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از توافقات صورت گرفته پیرامون ثبت سفارش کالا و چگونگی تخصیص ارز در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با ابلاغ معاون اول رییس جمهور به وزرای امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، رییس کل بانک مرکزی و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خبر داد.

لزوم جذب استارتاپ ها در مناطق آزاد برای رشد صنعت و تولید

استاد دانشگاه و کارشناس ارشد معاونت تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: آیین نامه فناوری در مناطق آزاد برای جذب استارتاپ ها ارائه شده تا در بحث شتاب دهندگی به تحقیق - توسعه به رشد صنعت در این مناطق دست پیدا کنیم.

آیا گردشگری دریایی در ایران رونق می‌گیرد؟

کافی است به آخر هفته برسیم و یا روزی در میانه هفته تعطیل شود تا جاده چالوس جای سوزن انداختن نداشته باشد. کنار دریا بساط‌ها پهن می شود و هر کس با هر پوششی خود را به آب می زند.

چابهار، برگ برنده ایران

بیش از دو ماه از تصمیم آمریکا برای خروج از برجام می‌گذرد و با وجود اینکه این تحریم‌ها هنوز عملی نشده اما بررسی‌ها نشانگر کاهش خرید نفت ایران از سوی برخی از کشورهاست و در این میان ایران در تلاش است با ارائه پیشنهاداتی مشتریان اصلی خود را در کنار خود نگه دارد.
1 - 10 of 358

آخرین اخبار آرشیو