چهارشنبه 21 آذر 1397

ماکو

هشدار مدیریت غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو به عرضه کنندگان کالای تاریخ مصرف گذشته

مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو از توجه جدی بازرسان سازمان به عرضه کالای تاریخ مصرف گذشته در شهرستان های ماکو، شوط و پلدشت خبر داد و گفت: کالای تاریخ مصرف گذشته سلامت جامعه را تهدید می‌کند و با متخلفین برخورد می شود.

طرح جامع منطقه ویژه شیراز در کارگروه تخصصی شورای عالی بررسی شد

در کارگروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی و ویژه اقتصادی «طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی شیراز بررسی شد.

پروژه های عمرانی منطقه آزاد ماکو بدون توقف پیش می روند

معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه پروژه های عمرانی نیمه تمام بدون توقف و با سرعت در حال اجرا هستند گفت: پروژه های بهسازی و چهار خطه نمودن محور ایواوغلی- ماکو- بازرگان (قطعه ۱ و ۲ و ۳)، عملیات اجرایی طرح تعریض راه مرگنلر – پلدشت بطول ۲۱ کیلومتر، تقاطع غیر همسطح و محورهای ارتباطی و جاده لجستیک به عنوان اقدامات در حال اجرا در هسته حمل و نقل سازمان منطقه آزاد ماکو هستند.

هزار میلیارد ریال اعتبار برای احداث سد شوط تخصیص یافت

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: در سفر رئیس‌جمهور به استان مقرر شد ۵۰ میلیارد تومان از سوی دولت و ۵۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان منطقه آزاد ماکو برای احداث سد شوط در منطقه آزاد ماکو اختصاص یابد.

منطقه آزاد ماکو هاب توزیع نهاده های گوشتی و گوشت قرمز به داخل و کشورهای همسایه می شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: با تفویض اختیار صدور مجوزهای بهداشتی واردات نهاده های دامی و گوشت قرمز به منطقه آزاد ماکو، این منطقه به هاب توزیع نهاده های گوشتی و گوشت قرمز به داخل و کشورهای همسایه تبدیل می شود .

آیینی سنتی برای شکرگزاری و افزایش روزی دامداران

«قوچ قاتما» از آیین های سنتی در روستاهای منطقه آزاد ماکو است که در قالب آن دامداران با هدف شکرگزاری از نعمت های الهی و افزایش برکت و زایش دام، قوچ هایی را تزئین کرده و آنها را در میان گله رها می کنند.

نخستین رویداد بین المللی “جام جاده ابریشم” در منطقه آزاد ماکو برگزار می شود

مدیر اجتماعی، سلامت و ورزش سازمان منطقه آزاد ماکو از برگزاری اولین رویداد بزرگ ورزشی در سطح بین المللی ماکو پس از پیروزی انقلاب اسلامی با عنوان “جام جاده ابریشم ” خبر داد و گفت: با پیش بیینی برنامه های مختلف قرار است ماکو به کمپ برپایی اردوهای ورزشی در سطح ملی تبدیل شود و از این طریق ضمن توسعه ورزش به رونق گردشگری منطقه کمک کند.

اعلام آمادگی خارجی ها برای سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری در منطقه آزاد ماکو

مدیرعامل سازمان منطقه آزادماکو از اعلام آمادگی سرمایه گذار خارجی برای اجرای پروژه ۵۰ میلیون دلاری در این منطقه خبر داد.

کشت گلخانه‌ای سودآورترین فرصت سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو

رییس اندیشکده توسعه منطقه آزاد ماکو مزیت‌های ماکو را در زمینه کشت گلخانه‌ای تشریح کرد و گفت: این بخش از کشاورزی در منطقه آزاد ماکو سودآور و توجیه پذیر است.

زندگی در خانه‌های زیرکوهی ماکو ادامه دارد

ماکو در شمالی‌ترین نقطه آذربایجان غربی و در میان کوه‌ها و صخره‌های بلند قرار گرفته است. به دلیل همین موقعیت، بسیاری از خانه‌ها در کوهپایه‌ ساخته شده و همین امر خطرات زیادی برای اهالی ایجاد کرده است و هر لحظه احتمال سقوط تخته‌سنگ روی خانه‌های مردم وجود دارد.
1 - 10 of 514

آخرین اخبار آرشیو