شنبه 27 مرداد 1397

گفت و گو

تجربه مناطق آزاد فعلی، کمک حال مناطق آزاد جدید

عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و منصور حجازی‌نیا مدیرپروژه منطقه آزاد سیستان در برنامه تلویزیونی حرف حساب شبکه هامون درخصوص اهمیت ایجاد منطقه آزاد سیستان با توجه به مشکلات مردم استان سیستان و بلوچستان به بحث نشستند.

اقتصاد نوآورانه راه خروج کیش از وابستگی به فروش منابع

معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش در نشستی با اصحاب رسانه، اقتصاد مبتنی بر نو آوری را راه برون رفت از وابستگی اقتصادی به فروش منابع جزیره کیش دانست.

 تشویق بخش خصوصی برای ساخت کشتی‌های سایز کوچک با اعطای تسهیلات

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه برنامه ضد تحریم ترانزیت کالا و نیز بسته‌ تداوم همکاری‌های بخش کشتیرانی و دریایی با خارجی ها توسط سازمان بنادر و دریانوردی تدوین شده است، گفت: امیدواریم از این طریق بتوان محدودیت‌هایی را که در زمان اعمال تحریم‌ها محتمل هستند مدیریت کرد.  

مزیت‌ها و سهولت‌های بی‌بدیل چابهار برای سرمایه‌گذاران افغانستانی/ افغانستانی‌ها توجه کمتری به فرصت‌های چابهار داشته‌اند

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار، به سهولت‌های مختلفی در این منطقه برای سرمایه‌گذاران افغانستانی از جمله معافیت‌های مالیاتی، تعرفه‌های صفر گمرکی و انرژی ارزان اشاره می‌کند، اما می‌گوید، با توجه به اهمیتی که این منطقه برای افغانستان دارد، توجه به آن نسبت به کشورهای دیگری چون هند، چین و برخی از کشورهای عربی، کمتر بوده است.

ایران، عشق، ماکو، در دیوارنگاری‌های هنرمندان گرافیتی

ماکو شهری است مانند ماری خوش‌خط و خال که با عشوه‌گری‌هایش پیچ خورده در میانه دو کوه «قیه» و «سبد» و محصور است در طبیعتی که از شاهکارهای خلقت به‌شمار می‌رود.

نقش کلیدی مناطق آزاد در جذب سرمایه های خارجی در دوران تحریم

با توجه به شروع تحریم های جدید علیه ایران،نقش مناطق آزاد در جذب سرمایه های خارجی از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.

سواحل مکران قطب جدید صنایع پتروشیمی ایران

مدیرعامل شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران گفت: سواحل خلیج‌فارس و دریای عمان با توجه به ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود مکانی مناسب برای توسعه صنعت پتروشیمی است و با توجه به وجود منابع گسترده گاز، قابلیت‌های خوبی برای توسعه دارند.

آیا گردشگری دریایی در ایران رونق می‌گیرد؟

کافی است به آخر هفته برسیم و یا روزی در میانه هفته تعطیل شود تا جاده چالوس جای سوزن انداختن نداشته باشد. کنار دریا بساط‌ها پهن می شود و هر کس با هر پوششی خود را به آب می زند.

مناطق آزاد در سیستان و بلوچستان ضامن تولید و اشتغال هستند

نماینده مردم چابهار، کنارک، قصرقند و بخش مرکزی نیکشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان ضامن تولید ملی و ایجاد اشتغال پایدار هستند.

اشتغال 500 نیروی کار بومی در شرکت های تعاونی کارکنان سازمان منطقه آزاد اروند

مدیرعامل شرکت تعاونی کارکنان سازمان منطقه آزاد اروند گفت: میانگین سنی در تعاونی کارکنان سازمان منطقه آزاد اروند کمتر از 35 سال است و نیروهای جوانی در این تعاونی مشغول به کار هستند.
1 - 10 of 1010

آخرین اخبار آرشیو