شنبه 28 مهر 1397

گفت و گو

آمادگی منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان برای جذب سرمایه‌گذار

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان گفت: متقاضیانی از داخل کشور برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های آلومینا، فولاد و پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان اعلام آمادگی کرده‌اند که در صورت اخذ مجوز محیط‌زیست می‌توانند شروع به فعالیت کنند.

رایزنی با بانک‌های خارجی برای آمدن به ایران

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، تعداد مناطق تحت پوشش سازمان متبوع خود را با احتساب منطقه آزاد فرودگاهی، هشت منطقه برشمرد و گفت که در هفت منطقه آزاد یک میلیون نفر ساکن بوده که از این تعداد، حدود 280 هزار نفر و در مناطق ویژه نیز 185 هزارنفر مشغول به کار هستند.

انزلی میزبان دومین نمایشگاه محصولات کشاورزی

دومین نمایشگاه بین المللی محصولات کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته با نام (Agro Food ۲۰۱۸) از ۱۷ تا ۲۰ مهرماه سال ۹۷ در مرکز همایش ها و نمایشگاه های منطقه آزاد انزلی برگزار می شود.

60 مجوز سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو صادر شد

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: در نیمه نخست امسال 60 فقره مجوز سرمایه‌گذاری صنعتی و غیرصنعتی در این منطقه صادر شده است.

«ارس» منطقه بکر سیاحتی در شمال ایران / گردشگری فرصتی برای روزهای سخت

«ارس» با داشتن جاذبه‌های گردشگری فراوان تاریخی و طبیعی ظرفیت تبدیل‌شدن به قطب گردشگری کشور را دارد؛ پتانسیلی که در روزهای سخت تحریم می‌تواند ارزآوری فراوانی در پی داشته باشد.

لزوم تقويت اقتصاد پيراموني در مناطق آزاد

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: افزایش کمی مناطق آزاد و اینکه فقط تعدادی مناطق آزاد داشته باشیم خیلی مورد توجه ما نیست.

پرورش بانوان مبلغ قرآن پژوه در حوزه علمیه خواهران جزیره قشم

مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در امور بانوان و خانواده، اشاعه اخلاق مداری دینی، فطرت پاک انسانی و پرورش بانوان شایسته در قشم را از ثمرات مبلغین بانوی قرآن پژوه حوزه علمیه خواهران قشم دانست.

صنایع محرک اصلی اشتغال و رونق اقتصادی

رشد اقتصادی با صنایع و رشد صنعت همبستگی نزدیک دارد؛ توجه به اهمیت بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط و حضور بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران خارجی به این رشد کمک می‌کند. سایت‌ها و نواحی صنعتی منطقه آزاد اروند (آبادان و خرمشهر)، یکی از قطب‌های موفق و مؤثر صنعتی در کشور هستند؛ در این خصوص با مدیر توسعه نواحی صنعتی سازمان منطقه آزاد اروند گفت‌وگو کردیم که در ادامه می‌خوانید:

فعالان مناطق آزاد بدهکار نیستند که فرار کنند

مدیر گمرک، توسعه صادرات و ارزش افزوده‌ دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ضمن رد اظهارات رئیس سازمان امور مالیاتی مبنی بر فرار مالیاتی ۳۹۰۰ میلیارد تومانی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: اساسا فعالان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در بخش مالیات بر ارزش افزوده در نظام مالیاتی کشور، مؤدی به شمار نمی‌آیند.

نوآوری جدید در حوزه‌های بیمه ضروری است

مشاور دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: ایجاد شرکت‌های سوریتی باند(SURETY BOND) یا تضمین اجرای صحیح پروژه‌های عمرانی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به‌عنوان پایلوت و سپس گسترش به سرزمین اصلی دستاوردهای شگرفی خواهد داشت که نتیجه مهم آن اجرای بهینه، با کیفیت، کم هزینه و سریع زیرساخت‌های عمرانی است.
1 - 10 of 1044