گفت و گو

اقدامات فرهنگی، اجتماعی و گردشگری در منطقه آزاد قشم در یک نگاه

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد قشم گفت: شناسایی و ساماندهی فرهیختگان، اصحاب فرهنگ و هنر و بهره‌گیری از ظرفیت‌های آنها را در دستور کار داریم.

امضای ۱۱ قرارداد سرمایه گذاری در بندر چابهار تا پایان امسال

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱ قرارداد سرمایه گذاری در بندرچابهار در حال انعقاد است و تا قبل از پایان سالجاری شاهد اجرایی شدن آنها خواهیم بود.

زمینه توسعه سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر فراهم شد

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر گفت: با پذیرش اعمال تخفیف 20 درصدی سود بازرگانی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر این منطقه از بن‌بست خارج و زمینه توسعه سرمایه‌گذاری در آن فراهم شده است.

21 / مناطق آزاد قطب صنایع خلاق کشور می‌شوند

مدیر توسعه صنایع فرهنگی و خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: مناطق آزاد تبدیل به قطب صنایع خلاق در سطح کشور خواهند شد. 

منطقه آزاد انزلی یکی از قطب های حمایت از شرکت های نوآور، فناور و دانش بنیان است/ تولید محصولات دانش محور در مناطق آزاد زمینه توسعه شرکت های دانش بنیان در کشور است

مسوول ارزیابی پارک فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تعریف بین المللی از مناطق آزاد گفت : صنایع و واحدهای مستقر در منطقه آزاد با بهره گيري از معافيت هاي مالياتي، بخشودگي سود و عوارض گمركي، عدم وجود تشريفات زايد ارزي، سهولت و تسريع در فرآيندهاي صادرات و واردات  روند بهتری برای جذب  سرمايه گذاري خارجي و انتقال فناوري خواهند داشت.

امکان رفع تعهد ارزی برای کالاهای وارده به مناطق آزاد فراهم شد

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: برابر بخشنامه بانک مرکزی و گمرک جمهوری اسلامی ایران امکان رفع تعهد ارزی برای کالاهای وارده به مناطق آزاد از جمله منطقه آزاد ماکو فراهم شد.

اختصاص بودجه ۱۷۰ میلیارد تومانی به توسعه گردشگری چابهار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: ۶۰ درصد اعتبارات سال ۹۸ منطقه آزاد چابهار به حوزه گردشگری اختصاص یافته است که حدود ۱۷۰ میلیارد تومان می‌شود. ۹ هتل در چابهار در حال ساخت است.

تفویض اختیار در مناطق آزاد موجب تسهیل روند فعالیت‌ها در مناطق آزاد می‌شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: تعارضاتی بین دستگاه سرزمین اصلی و مناطق آزاد وجود دارد که باعث طولانی شدن فرآیند انجام کار و فرآیندها در مناطق آزاد می شود، در حالی که ماهیت وجودی مناطق آزاد در اجرای آسان و سریع فعالیت هاست .
21 - 30 of 1269

آخرین اخبار آرشیو