گفت و گو

صادرات 50 میلیون دلاری کالا و خدمات از منطقه آزاد ماکو در سال 97

مدیر بازرگانی سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: در پایان سال ۹۷ شاهد ثبت ۵۰ میلیون دلار صادرات کالا و خدمات و نیز ۲۵ میلیون دلار صادرات مجدد در منطقه آزاد ماکو بودیم.

دو هزارو پانصد دانش آموز چابهاری مدرسه دار می شوند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: 2500 دانش آموز محروم‌ترین منطقه آموزشی ایران با همت موسسه مردم نهاد دستیاری به دشتیاری و منطقه آزاد چابهار مدرسه‌دار می‌شوند .

تشریح اقدامات و برنامه های مدیریت آب، کشاورزی و منابع طبیعی سازمان منطقه آزاد ماکو

مدیر آب، کشاورزی،و منابع طبیعی سازمان منطقه آزاد ماکو اقدامات ۱۵ ماهه از سال ۹۷ تا كنون این مدیریت و برنامه های شاخص در سال جدید را تشریح کرد.

سرمایه گذاری ۶۸۵ میلیارد ریالی در حوزه معدن منطقه آزاد ماکو

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: میزان سرمایه گذاری محقق شده در بخش معدن منطقه آزاد ماکو 685 میلیارد ریال است که این میزان سرمایه گذاری منجر به اشتغال برای 1394 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شده است.

اسکله رو ـ رو ریلی تا پایان سال در بندر امیرآباد احداث می‌شود

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد گفت: بحث ترانزیت ریلی برای مشتریان بندر امیرآباد ازجمله کشورهای عضو CIS اهمیت ویژه‌ای داشته و به‌شدت پیگیر راه‌اندازی آن هستند. با راه‌اندازی این خط این کشورها می‌توانند از ایران به آذربایجان و سپس به کشورشان ترانزیت داشته باشند.

تشکیل صندوق حمایت از سرمایه گذاران در مناطق آزاد

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از تشکیل صندوق حمایت از سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد خبر داد.

منطقه ویژه اقتصادی بیرجند؛ قطب صادرات شرق کشور می‌شود

منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی یکی از ظرفیت‌هایی است که این روزها کشورهای مختلف از غرب آسیا تا اروپا گرفته به دنبال سرمایه‌گذاری در این منطقه‌اند و این مکان ظرفیت بسیار ارزشمندی است که می‌تواند در آینده استان را به قطب صادرات شرق کشور تبدیل کند.

ظرفیت‌های فناورانه و نوآوری منطقه آزاد چابهار کدامند؟

مدیر تسهیل تولید و فناوری‌های پیشرفته سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: این منطقه پتانسیل‌های بالایی در حوزه ایده‌های فناورانه و نوآوری دارد. تنها تجهیزات الکترونیکی و نظامی نیاز به نوآوری ندارند بلکه نوآوری می‌بایست در ظرفیت‌های موجود و خدادادی نیز مورد توجه قرار گیرد.

پیش بینی سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیون دلاری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در سال 98

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس پیش‌بینی کرد حجم سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در سال ۹۸ به حدود ۷۰ میلیون دلار برسد و گفت: در این زمینه یک شرکت فرانسوی به میزان ۵۰ میلیون دلار در این منطقه سرمایه‌گذاری کرده است.

فضای اوراسیا برای تجارت کالای ایرانی مثبت است / امکان تجارت گسترده میان ایران و اتحادیه اوراسیا

ایران در سال 1395 به کمیسیون اقتصادی اتحادیه اوراسیا پیشنهاد ایجاد یک منطقه آزاد تجاری میان ایران و این اتحادیه را ارائه کرد؛ پس از موافقت این اتحادیه و تصویب لایحه در هیات دولت، مجلس نیز در روزهای گذشته موافقت نامه پیوستن ایران به منطقه آزاد تجاری ایران و اتحادیه اوراسیا را به تصویب رساند تا بدین ترتیب، تجار و بازرگانان ایرانی بتوانند برای ورود به بازار 180 میلیونی این اتحادیه برنامه‌ریزی کنند.
41 - 50 of 1269

آخرین اخبار آرشیو