گفت و گو

دوران طلایی راه آهن «ارس»

معاون زیربنایی سازمان منطقه آزاد ارس گفت: اتصال ریلی با ترکیه و ارمنستان، رونق ترانزیت ارس و ایران را به دنبال خواهد داشت.

واردات به مناطق آزاد کاهش یافت

سرپرست معاونت برنامه ریزی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از کاهش بیش از 36 درصدی واردات به مناطق آزاد در سال گذشته خبر داد. 

یک الگوی موفق برای شکست تحریم‌های آمریکا

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: منافع مشترک دهلی و تهران باعث شد فشار آمریکایی ها نتواند هندی ها را وادار به قطع رابطه همکاری اقتصادی با ایران کند. از آنجاکه هندی ها در چابهار منافع داشتند این محدودیت را از چابهار برداشتند و الان ما با روپیه می توانیم با آنها مبادله انجام دهیم.

منطقه ویژه اقتصادی دوغارون؛ جهش بزرگ اقتصادی در مرز افغانستان

منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به عنوان گذرگاه رسمی شرق کشور، یکی از از زیرساخت‌های مهم اقتصادی ایران در تعامل با کشور افغانستان است.

رونق تولید راهکار نجات اقتصاد ملی است

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم گفت: موضوع رونق تولید، راهکار اصلی نجات اقتصاد ملی از فشارهای موجود است واگر میزان تولید کالاهای ایرانی با اصلاح فرهنگ مصرف مردم و رعایت استانداردها افزایش یابد، تحریم های دشمنان بی اثر خواهد شد.

آمادگی منطقه ویژه لامرد برای ارائه تسهیلات به سرمایه‌گذاران

منطقه ویژه اقتصادی لامرد به علت نزدیکی به کشورهای حاشیه خلیج فارس و دسترسی به محورهای مواصلاتی، از ظرفیت سرمایه‌گذاری بالایی در زمینه صادرات محصول برخوردار است.

مناطق آزاد باید طبق قوانین خودش اداره شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: قرار است در مناطق آزاد یک سرزمینی متفاوت از قانون سرزمین اصلی داشته باشیم تا تمرینی کنیم برای وصل شدن به بازار جهانی و سازمان تجارت جهانی نه آنکه هر روز مشکلات این مناطق را بیشتر کنیم.

پیش بینی سرمایه130 میلیون یورویی برای پروژه فولاد مکران چابهار

پیام طالبی گفت: 130 میلیون یورو سرمایه پروژه فولاد که بخش عمده ای از آن توسط صندوق تامین می شود که از مجموع 90 درصد خصوصی بوده و منطقه آزاد و ایمیدرو نیز سهامدار بخش دیگری از این پروژه هستند.

رونق تولید در راستای افزایش صادرات و تأمین نیازهای داخلی از رویکردهای اصلی منطقه آزاد انزلی در سالجاری است

به گزارش فرینا، طالب پور معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه در سالجاری رونق تولید از رویکردهای اصلی سازمان می باشد، اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد انزلی با توجه ویژه به الزامات زنجیره های تأمین، تولید و توزیع و براساس نگاه فرآیند محور، اقدامات تمهیدی لازم جهت رونق تولید در حوزه های صنعتی، خدمات فنی و مهندسی، مشاغل خانگی و كشاورزی اعم از محصولات زراعی، گلخانه ای، شیلات، دامپروری و غیره را انجام خواهد داد.
41 - 50 of 1221

آخرین اخبار آرشیو