پنج‌شنبه 5 ارديبهشت 1398

گفت و گو

مذاکره دو طرف دارد؛ اروپایی‌ها و آسیایی‌ها هم تلاش کنند

«همیشه در مذاکره با شرکت‌های آسیایی و اروپایی می‌گویم که با توجه به علاقه‌مندی شما برای سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی ایران، شما هم برای این حضور تلاش کنید و همیشه منتظر ارائه راهکار از سوی ما (شرکت ملی صنایع پتروشیمی) نباشید، زیرا مذاکرات دو طرف دارد.» این را حسین علیمراد، مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی می‌گوید.

سرمایه‎گذاری 100 میلیارد دلاری در پایتخت انرژی ایران

مدیر جذب سرمایه و توسعه اقتصادی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از سرمایه‎گذاری بالغ بر 100 میلیارد دلاری در این منطقه از سال 77 تاکنون خبرداد.

رکورد شناسایی فرار مالیاتی شکسته شد

  رییس کل سازمان مالیاتی گفت: مجموع فرار مالیاتی شناسایی و مطالبه شده در یکسال اخیر، رقمی معادل ۲۲ هزار میلیارد تومان بود که یک رکورد تاریخی در زمینه مبارزه با فرار مالیاتی محسوب می‌شود.

افزایش سهمیه ارز واحدهای تولیدی و صنعتی در مناطق آزاد

معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از رایزنی با بانک مرکزی برای افزایش سهمیه تامین ارز واحدهای تولیدی و صنعتی مناطق آزاد و ویژه خبر داد.

علت علاقه عمانی‌ها به بندر چابهار چیست؟/ حضور عمانی‌ها در چابهار فرصت یا تهدید؟

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: عمان تمایل خود را به سرمایه‌گذاری در حوزه مواد غذایی، گردشگری، انبارداری و پردازش کالا در منطقه آزاد چابهار اعلام کرده که البته جانمایی زمین‌ها تا امروز انجام شده، اما هنوز وارد فاز اجرایی نشده است.

3 / شریان حیاتی فعالیت اقتصادی در مناطق آزاد؛ داشتن بانک و بیمه اختصاصی است 

به گفته مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مهمترین نکته ای که می تواند مناطق آزاد را به بستری کامل مجهز کند و فعالیت پولی، مالی و بین المللی مستقل داشته باشد بحث بانک، بیمه و بورس است.

بحرانی به نام قاچاق سوخت در منطقه آزاد ماکو نداریم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: بحرانی به نام قاچاق سوخت در منطقه آزاد ماکو نداریم و کسانیکه فکر می کنند مناطق آزاد هاب وارداتی هستند اشتباه می کنند و اشتباهی به افکار عمومی می دهند.

هشتمین جشنواره مد ولباس فجر حمایت از کالای ایرانی را دنبال می کند

عضوکمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هشتمین جشنواره مد و لباس فجر می تواند در راستای حمایت ازکالای ایرانی گام بردارد، گفت: با ایجادکارآفرینی، اشتغال و به تولید انبوه رساندن آثار فاخر مد و لباس ایرانی و اسلامی می توان در راستای حمایت از کالای ایرانی گام برداشت.

 حتی به صورت شخصی؛ مجوز واردات خودروهای ورزشی به منطقه ویژه زرندیه و مناطق آزاد کشور صادر شد

مدیر هماهنگی مناطق ویژه اقتصادی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: واردات خودروهای ورزشی که طی روزهای اخیر از سوی دولت اعلام شده، مزیت استثنایی منطقه ویژه اقتصادی شهرستان زرندیه است که مجوز آن صادر شد.

پتانسل های بالای کیش برای توسعه صنعت انرژی

بازگشت تحریم ها و تحریم های یک جانبه از سوی آمریکا اقتصاد و صنعت نفت کشور را با چالش هایی بسیاری رو به رو کرده است؛ اما مناطق آزاد کشور با هدف توسعه صادرات می تواند مزیت های ویژه ای برای سرمایه‌گذاری فراهم کند. در شرایط کنونی و با وجود تحریم‌های بین‌المللی، این مناطق می توانند نقطه اتکایی برای حفظ بازارهای هدف و تامین مواد اولیه واحدهای داخلی به منظور تداوم تولید و صادرات کشور باشند.
41 - 50 of 1173

آخرین اخبار آرشیو