پنج‌شنبه 5 ارديبهشت 1398

گفت و گو

امضای تفاهم نامه ۴ هزار میلیارد ریالی سرمایه گذاری کشاورزی و دامپروری در منطقه آزاد ماکو

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت:‌ تفاهم نامه ایجاد مجتمع دامپروری دام سنگین ۵ هزار رأسی و کشت علوفه جهت تامین واحد دامداری همچنین احداث کشتارگاه صنعتی و بسته بندی گوشت به ظرفیت سه هزار تن در سال بین منطقه آزاد ماکو و هلدینگ کشاورزی کمیته امداد حضرت امام (ره) امضا شد.

واردات 10 هزار کانتینر قطعات خودرو به مناطق آزاد

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از دپوی 10 هزار کانتینر قطعات خودرو در مناطق آزاد خبر داد و گفت: قطعات یدکی و لاستیک هم معاف از ثبت سفارش هستند و بدون تشریفات ثبت سفارش وارد مناطق آزاد شده‌اند.

1 / افتتاح عملیات اجرایی ۱۱ طرح زیرساختی، تولیدی و خدماتی در منطقه آزاد انزلی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۱ طرح زیرساختی، تولیدی و خدماتی با سرمایه گذاری ۲۹۱۹ میلیارد ریال واشتغالزایی ۴۸۳نفر در این منطقه خبر داد.

حذف حاکمیت چندگانه با ارتقای جایگاه سازمان مناطق آزاد به معاونت ریاست جمهوری

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ارتقای جایگاه سازمان مناطق آزاد به معاونت ریاست جمهوری تاکید کرد و گفت: این کار در استقلال رای مدیران مناطق آزاد و جلوگیری از حاکمیت چندگانه در این مناطق موثر خواهد بود.

ایجاد شهر لجستیکی؛ جذابیت بندر شهیدرجایی برای تولیدکنندگان

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ایجاد شهر لجستیکی در بندر شهیدرجایی را جذابیت و فرصتی بسیار مناسب برای تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران می‌داند و معتقد است که فعالیت‌های تولیدی و ارزش افزوده‌ای در این منطقه می‌تواند هزینه‌های حمل و نقل و قیمت تمام شده کالا در بازار را کاهش دهد.

شرکت‌های دانش بنیان در مناطق آزاد از چه مزایایی برخوردارند؟

معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: جنس استارتاپ‌ها در ارس و اروند در زمینه تولید و انرژی، در انزلی و کیش در حوزه خدمات فنی مهندسی و فناوری اطلاعات، در چابهار و قشم از نوع خدمات گردشگری و تکنولوژی و در ماکو از نوع کشاورزی و لجستیک است.

6 / چابهار؛ محور و پیشران توسعه سواحل مکران

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: برگزاری همایش های بین المللی در چابهار می تواند این منطقه را به منطقه ای استراتژیک، پيشران توسعه سواحل مكران، تقویت کننده پایه های نظام توسعه ملی و گسترش همکاری های منطقه ای و بين المللي تبدیل کند.

حضور ۱۱۵ نفر از مقامات دولتی و بازرگانان بخش خصوصی کشورهای پیرامونی در «روز چابهار»

مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی و معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برگزاری همایش بین‌المللی توسعه بندر چابهار در هفت اسفندماه جاری، در باره اهداف این گردهمایی گفت: با توجه به فراهم شدن ظرفیت قابل توجه عملیاتی و تجهیزاتی در بندر چابهار، لازم است این امکانات و توانمندی‌ها در قالب یک نشست بین‌المللی به بازرگانان و تجار کشورهای پیرامونی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی داخلی معرفی شود.

نوسان های ارزی بیش از همه عملکرد مناطق آزاد را تحت تاثیر قرار داده است

معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: تمدید نشدن بخشنامه لغو ممنوعیت ورود کالاهای ۴ به مناطق آزاد، اقتصاد این مناطق را با بحران مواجه خواهد کرد و روند تعطیلی ۲۵ هزار واحد صنفی شتاب بیشتری به خود می‌گیرد.

دولت قانون مدیریت یکپارچه مناطق آزاد را دوباره ابلاغ کند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: ماده 65 احکام دائمی برنامه ششم توسعه مبنی بر تام‌الاختیار بودن مدیران عامل مناطق آزاد برای انجام وظایف وزارتخانه‌ها در مناطق اجرا نمی‌شود، ازاین‌رو نیاز است که دولت بار دیگر قانون مربوط به مدیریت مناطق آزاد را ابلاغ کند.
31 - 40 of 1173

آخرین اخبار آرشیو