گفت و گو

رد اتهام قاچاق از کانال مناطق آزاد / گمرک مستقر است

اجبار ثبت سفارش و همچنین استقرار سامانه جامع امور گمرکی در مناطق آزاد که حجم و آمار ورود کالا به مناطق را ثبت و مشخص می‌کند؛ موضوعی است که مسئولان آن را سندی بر رد این اتهام که مناطق آزاد مبادی ورودی کالای قاچاق هستند، می‌دانند.

صادرات 250 هزار دلاری دستگاه دیاگ خودرو تولید کننده منطقه آزاد انزلی

مدیرعامل شرکت کاسپین کارمن که از سال 96 پیش در شهرک صنعتی ناحیه دو منطقه آزاد انزلی مشغول به فعالیت شده، ظرف کمتر از 18 ماه موفق به صادرات 250 هزار دلاری به کشورهای مختلف شده است.

طرح جامع آموزش در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور امسال اجرایی می شود

معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی تهران از اجرای طرح جامع آموزش در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در سالجاری خبر داد. 

تورهای ترکیبی کیش و ماکو فرصتی نو در رونق گردشگری 

امروزه گردشگری به یکی از بزرگترین صنایع پول ساز در جهان تبدیل شده است صنعتی که در دل خود صنایع بسیاری پرورده و همه این صنایع در جای خود می تواند در گردش چرخ های اقتصاد کشور تاثیر گذار باشد.

تصویر سپید صلح و ایثار در کنار سیاهی جنگ معنای جدید گردشگری سیاه

گردشگری سیاه (Dark Tourism)  نامی است که شاید چندان برای مردم کشور ما آشنا نباشد و هیچ ایده و یا پیش زمینه فکری نسبت به آن نداشته باشند. این نوع خاص از گردشگری کمی نامتعارف به نظر می رسد، اما در اکثر نقاط جهان عده زیادی به آن علاقه مند بوده و مسافت های طولانی را برای رسیدن به نقطه مورد نظر خویش می پیمایند.

مزایای سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی باید بالفعل شوند / انتقاد از حاکمیت چندگانه در مناطق آزاد

دبیر انجمن سرمایه گذاران و کار آفرینان منطقه آزاد انزلی گفت: در منطقه آزاد انزلی بستر برای سرمایه‌گذاری فراهم است، زیر ساخت‌ها نیز آماده هستند و شهرک‌های صنعتی هم فعالیت می‌کنند؛ بنابراین مزیت وجود دارد اما بالفعل نشده است.

نقش بی بدیل منطقه آزاد انزلی در ایجاد کریدورهای تجاری

کریدورهای بین المللی شمال جنوب و مسیر تجاری جدیدی که با محوریت این منطقه از سال گذشته میان چین، قزاقستان و ایران برقرار شده از مزیت های ژئواستراتژیک منطقه آزاد انزلی قلمداد می شود.

انقلاب در زیر‌ساخت های منطقه آزاد چابهار در ۸ پیکره؛ از توسعه صنعت تا گردشگری

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار در خصوص اهمیت فعالیت های زیرساختی و عمرانی در منطقه آزاد چابهار گفت: در منطقه آزاد چابهار امسال در حدود ۲۶۰ میلیارد تومان پروژه داریم که غالب آن در بخش زیر ساخت های صنعت و پروژه های گردشگری هستند.

۵۰ درصد حافظان قرآن کل کشور از مناطق آزاد هستند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه ۵۰ درصد حافظان قرآن کل کشور از مناطق آزاد هستند، گفت: منطقه آزاد کیش پنج هزار جمعیت بومی دارد و ۵۰ درصد مردمان آن اهل‌سنت و ۵۰ درصد شیعه هستند و این منطقه در کل کشور نماد وحدت است.
11 - 20 of 1269

آخرین اخبار آرشیو