گفت و گو

برنامه صادرات 960 هزار تنی فولاد هرمزگان در سال جاری

شرکت فولاد هرمزگان دومین کارخانه بزرگ تولید فولاد بعد از انقلاب، در کنار خلیج نیلگون همیشه فارس در زمینی به مساحت 95 هکتار در 13 کیلومتری غرب شهر بندرعباس و در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس است که با وجود این شرکت استان هرمزگان به قطب سوم فولاد کشور تبدیل می‌شود.

بزرگترین پردیس صنایع دستی کشور در منطقه آزاد انزلی امسال افتتاح می‌شود

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی از افتتاح بزرگترین پردیس صنایع دستی کشور در منطقه آزاد انزلی در سال جاری خبر داد و گفت: این پردیس محلی برای تولید، عرضه و آموزش صنایع دستی خواهد بود.

انحصار ترانزیت چابهار در اختیار یک کشور نیست / با تکمیل زیرساخت‌ها اثر حضور هندی‌ها در چابهار آشکار می‌شود

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار با تاکید بر اینکه بهره‌برداری از چابهار و سرمایه‌گذاری در آن به هیچ عنوان در انحصار یک کشور نیست، گفت: این آمادگی را داریم تا از پتانسیل‌های هر کشوری در جهت توسعه استفاده و نقش خود را در تعاملات با کشورها ایفا کنیم.

نخستین تولید کننده وسایل تزئینی منزل در منطقه آزاد انزلی

مدیرعامل شرکت میلاد تجارت کاسپین منطقه آزاد انزلی که در شهرک صنعتی ناحیه یک این منطقه مشغول به فعالیت شده، از گروه تولید کنندگانی است که خط تولید خود را از کشور دیگر به ایران منتقل کرده، موضوعی که در فرایند جذب سرمایه گذار کشور بسیار به ندرت اتفاق افتاده و در شرایط فعلی اقتصادی کشور نوید تقویت اقتصاد ملی با تکیه بر توانمندیهای داخلی در چارچوب شاخص های اقتصاد مقاومتی را می دهد.

رشد صعودی صادرات کالا‌های تولیدی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ارزش صادرات این مناطق را در سال ۹۷، هفده میلیارد دلار بیان کرد.

گسترش مناطق آزاد، مزایا و معایب

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند که از طریق تلفن مهمان برنامه رادیویی گفت و گوی اقتصادی با فعالان و مسئولین این حوزه بود؛ به بررسی گسترش مناطق آزاد، مزایا و معایب آنها پرداخت.

مناطق آزاد برای مقابله با تحریم ها از همه ظرفیت خود استفاده می کنند

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد علاوه بر راه اندازی بخشی برای برندینگ، ستاد تدابیر ویژه را نیز برای تحریمها در مناطق آزاد راه اندازی کرده است. 

احیای جاده ابریشم راهی برای عبور از تحریم‌ها

در سال 2013، شی جی پینگ رئیس‌جمهور چین در دیداری از قزاقستان و متعاقب آن اندونزی، ایده‌ای به‌نام «یک کمربند، یک راه» را مطرح کرد؛ اما در ادبیات سیاسی ایران به این موضوع توجه نشده و واژه Road را به‌معنای «جاده» ترجمه کرده‌اند درحالی کهBelt به‌معنای «کمربند» در داخل خاک آسیا از چین به سمت اروپاست.
11 - 20 of 1221

آخرین اخبار آرشیو