چهارشنبه 21 آذر 1397

اخبار اقتصادی

وزارت اقتصاد و چهار دستگاه تابعه در میان دستگاه های برتر خدمات الکترونیک

بر اساس اعلام سازمان فناوری اطلاعات ایران، وزارت امور اقتصادی و دارایی، گمرک جمهوری اسلامی ایران، بیمه مرکزی، سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران جزو 10 دستگاه برتر ارائه دهنده خدمات دولت الکترونیک در سه ماهه دوم سالجاری معرفی شدند.

تاکید بر استفاده از ابزارهای الکترونیکی برای تسهیل ارائه خدمات

وزیر امور اقتصادی و دارایی در بیست و چهارمین جلسه هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار تاکید کرد: استفاده ابزارهای الکترونیکی برای تسهیل ارائه خدمات به مردم باید به اولویت دستگاه ها تبدیل شود.

رشد 66 درصدی صادرات کالا به عراق در 8 ماه

ارزش صادرات به عراق در هشت ماهه نخست امسال، 6 میلیارد و 757 میلیون دلار بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزشی 66.59 درصد و وزنی 66.14 درصد رشد داشته است.

تسهیلات سرمایه در گردش صندوق توسعه ملی 2 برابر شد

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی اعلام کرد: تسهیلات سرمایه در گردش صندوق توسعه ملی به 2 برابر افزایش پیدا کرد.

نشست مشترک مدیر کل اقتصادی استان با سفیر کشور اتریش و اعضای اتاق بازرگانی همدان

نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در نشست و فعالان اقتصادی و اعضای اتاق بازرگانی، صنایع و کشاورزی با سفیر کشور اتریش، فرصت های سرمایه گذاری استان همدان را آنها معرفی کرد.

آمادگی بورس برای خرید و فروش مسکن

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از آمادگی بورس کالا برای انجام معاملات مسکن بدون محدودیت خبر داد و گفت: فرایندهای اداری سبب شده استقبال از اوراق تسه زمانبر باشد.

حل مشکلات ساختاری بانک ها، نیازمند عزم جدی، معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد است

وزیر امور اقتصادی و دارای طی سخنانی در جلسه معارفه معاون جدید امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد اظهار داشت: بانک ها در اقتصاد ایران، علاوه بر تحریم ها، با مشکلات ساختاری مواجه هستند و حل آنها به ویژه در شرایطی که نظام تامین مالی کشور، بانک محور است، نیازمند عزمی جدی از سوی مسئولان بخصوص، معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد است.

در موضوع حسابرسی، جز در موارد خاص نباید تصدی گری کنیم

وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم روز حسابدار که از سوی معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور برگزار شد، تاکید کرد: حسابداری نه تنها جزء جدانشدنی، بلکه یکی از مهمترین ارکان وزارت اقتصاد است.

تحقق کامل و واقعی بیمه الکترونیکی درکشور مطابق با تحولات ضروری است

وزیر امور اقتصادی و دارایی در بیست و پنجمین همایش ملی بیمه و توسعه که با شعار صنعت بیمه، نوآوری و فناوری اطلاعات برگزار شد، تاکید کرد: در توسعه زیر ساختها باید به سمتی برویم که بیمه الکترونیکی به معنای واقعی تحقق پیدا کند.

انتقاد وزیر اقتصاد از تغییر پیاپی بخشنامه بازگشت ارز صادراتی

وزیر امور اقتصادی و دارایی در هفتاد و نهمین جلسه شورای گفتکوی دولت و بخش خصوصی در خصوص پیشنهاد بازنگری در بخشنامه بازگشت ارز حاصل از صادرات گفت: بی ثباتی و تغییر مکرر این بخشنامه به یک آفت تبدیل شده است.
1 - 10 of 85

آخرین اخبار آرشیو