اخبار اقتصادی

از اهداف اصلی مد نظر در راه اندازی "سامانه اموال مازاد بانك ها" ایجاد شفافیت است

وزیر اقتصاد در مراسم رونمایی از سامانه اموال مازاد بانکها (دولتی و خصوصی شده)، راه اندازی این سامانه را گامی بزرگ برای آزادسازی منابع بانکها برای اعطای تسهیلات بیشتر به بخش های اقتصادی و رونق بخشی به تولید کالا و خدمات برشمرد. 

ابلاغیه جدید گمرکی درباره تجارت بین ایران و اوراسیا

فرم گواهی مبدا و نمونه‌های مُهر، امضا و مشخصات مراجع تایید کننده آن در کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا به گمرکات اجرایی کشور ابلاغ شد.

اعلام فهرست 76 قلم کالای معاف از ثبت سفارش در مناطق آزاد

فهرست 76 قلم معاف از ثبت سفارش برای واردات به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اعلام شد.

نقش موثر سککوک در بهبود فضای کسب و کار

عضو هیئت نمایندگان اتاق اصفهان با اشاره به نقش موثر سککوک در بهبود فضای کسب و کار از کمک ویژه این سامانه به تامین مالی بنگاه‌های تولیدی خبر داد.

حضور چشمگیر سککوک در کیش اینوکس 2019

یازدهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه‌گذاری کشور و ششمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک بیمه و خصوصی‌سازی (کیش اینوکس 2019) با حضور چشمگیر سامانه سککوک در این رویداد برگزار شد.

با وجود تحريم‌ها از سرمايه‌گذاري‌هاي داخلي حمايت مي‌کنيم

رئيس کل بيمه مرکزي گفت: با وجود تحريم‌ها با حق بيمه اندک که دريافت مي‌شود بسياري از سرمايه‌گذاري‌هاي داخلي را حمايت مي‌کنيم و همه دارايي‌هاي صنعت، حمل‌ونقل و بانکداري را تحت پوشش بيمه با يک حق بيمه ناچيز قرار مي‌دهيم.

بزرگترین مشکل جذب سرمایه خارجی انتقال پول است

مدیرعامل بورس تهران اعلام کرد: محدودیت‌های انتقال پول در ایران بزرگترین مشکل جذب سرمایه‌گذاری خارجی در بازار سهام است.

تغییر روش واگذاری و گام جدید دولت در واگذاری شركت های دولتی در هفته آینده رونمایی می شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی از تغییر روش واگذاري و رونمایی گام جدید دولت در واگذاری شرکت های دولتی طی هفته آینده خبر داد.

حذف مالیات از مناطق آزاد خلاف قانون است

رئیس فراکسیون مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: یکی از اصلی ترین ویژه هایی که مناطق آزاد را از سرزمین اصلی متمایز می کند بحث معافیت های مالیاتی در این مناطق است که در حال حاضر بحث مالیات بر ارزش افزوده به حذف کلی مالیات از این مناطق تسری پیدا کرده است.

تنها راه مبارزه اصولی با فساد، الكترونیكی كردن فرآیند ها و شكل گیری اقتصاد هوشمند است

وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه هم اندیشی اعضای هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان های تابعه تاکید کرد: تنها راه مبارزه اصولی با فساد، شفافیت و ایجاد  اتاق شیشه ای ، الکترونیکی کردن فرآیند ها و شکل گیری اقتصاد هوشمند است. 
1 - 10 of 738

آخرین اخبار آرشیو