چابهار

توسعه گردشگری غذا در دستور کار منطقه آزاد چابهار / برنامه های گردشگری چابهار، از گردشگری غذا تا کریکت

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: جشنواره غذا و حرکت به سمت گردشگری غذا امسال برای اولین به عنوان یکی از بخش های مهم جشنواره مونسون اجرا و بالغ بر 100 نوع غذا به جشنواره آورده شد.

تأخیر در اجرای پروژه‌های بزرگ سیستان و بلوچستان فرصت سوزی برای کشور و استان است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تأخیر در اجرای پروژه‌های بزرگ ازجمله؛ توسعه بنادر و زیرساخت‌های حمل‌ونقل، بزرگراه‌ها، راه‌آهن و فرودگاه بین‌المللی چابهار که در ایجاد تحول اقتصادی و توسعه پایدار ملی، مهم و مؤثر هستند، نوعی فرصت سوزی برای کشور و استان می‌باشد.

قابلیت بندر چابهار برای تبدیل شدن به قطب ترانزیت کالا‌های کانتینری محور شرق

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از صادرات اولین محموله کالای یخچالی افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار به هندوستان خبر داد.

صادرات محموله‌های مواد معدنی از بندر چابهار با ابزارهای تشویقی

به دلیل گرانی حمل و نقل کالا، طبق دستور دولت حمل بار از بندر چابهار به داخل کشور با هدف کاهش هزینه برای تردد کامیون‌ها علاوه بر مسیر برگشت صورت می گیرد تا کامیونداران در مسیر رفت به چابهار نیز دارای بار باشند، از این‌رو مقرر شد بخشی از محموله‌های صادراتی مواد معدنی به چابهار حمل و از بندر چابهار به مقاصد صادراتی ارسال شود.

مناطق آزاد در هفته ای که گذشت

عناوین مهم ترین اخبار مناطق آزاد کشور در طول هفته گذشته را مرور می کنیم.

حضور صنعتگران صنایع دستی منطقه آزاد چابهار درسی و دومین نمایشگاه سراسری صنایع دستی تهرا ن

مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: صنعتگران صنایع دستی منطقه آزاد چابهاردرسی و دومین نمایشگاه سراسری صنایع دستی تهران حضور دارند.

بلوچ باکس؛ تولید محتوای دیجیتال بلوچی، کمک به فرهنگ و اقتصاد بلوچستان

محمد ابوالحسنی با اشاره به ظرفیت‌های محلی در چابهار و اهمیت توجه به آن در تولید محتوا گفت: در چابهار زمینه‌های هنری و علاقه‌مندی به تولید محتوا در جوانان بلوچی دیده می‌شد و به همین منظور تصمیم به ساماندهی این نیروها و جهت‌دهی به این ظرفیت گرفته شد.

فرصت ها و مزیت های سرمایه گذاری در چابهار / سرمایه‌ها به چهار راه اتصال جهانی می‌رود

چابهار دروازه ترانزیت شرق ایران و یک منطقه استراتژیک برای توسعه ترانزیت و صنایع محسوب می شود ویژگی که در دیگر مناطق ساحلی جنوب ایران و حتی کشورهای حاشیه خلیج فارس دیده نمی شود که موجب می شود فضایی مناسب برای سرمایه گذاری افراد فراهم آورد.

حمایت اصفهان از کمپین ملی سیستان و بلوچستان

مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان گفت: میراث فرهنگی اصفهان با طرح ریزی برنامه های مختلف و با هدف کمک به توسعه گردشگری از کمپین ملی سیستان و بلوچستان حمایت می کند.

امضای تفاهم نامه همکاری میان ایران و پاکستان برای توسعه تولید محتوای دیجیتال بلوچی

کارآفرین و تهیه‌کننده سینما و انیمیشن، پس از انعقاد تفاهم‌نامه‌پ همکاری با یکی از فعالان پاکستانی در بخش خصوصی برای شتابدهی اختصاصی بین‌المللی دست‌کم سی کسب و کار محتوا محور در این منطقه، و با میزبانی منطقه آزاد چابهار، در گفت و گو با خبرنگاران، این رویداد را حاصل شناخت ظرفیت های فوق‌العاده فرهنگ بلوچی در کشورهای ایران، پاکستان و عمان دانست‌.
21 - 30 of 203

آخرین اخبار آرشیو