آغاز احداث فرودگاه منطقه آزاد ارس در سال جاری

  • دوشنبه 30 فروردين 1395 - 10:08
  • 0 دیدگاه
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: نامزدی جلفا به عنوان شهر برتر گردشگری ایران موفقیت بزرگی است.
به گزارش فرینا، محسن خادم عرب باغی در حاشیه ملاقات با نمایندگان گروه صنعتی تاتا هند در تبریز، اظهار کرد: نسبت به انتخاب جلفا به عنوان شهر برتر گردشگری ایران بسیار خوشبین هستیم و امیدواریم با تحقق این امر، پازل جهش گردشگری آذربایجان شرقی پس از انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018 میلادی تکمیل شود.
وی گفت: امیدواری ما نسبت به قطعی بودن انتخاب جلفا به عنوان شهر برتر گردشگری ایران از آن روست که در جریان بازدید نوروزی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از ارس، خود آقای سلطانی فر اعلام کردند که این منطقه آزاد در مقایسه با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در حوزه مرمت و عمران آثار باستانی و تاریخی پیشرو است.
عرب باغی افزود: این پیشگامی در حوزه مرمت آثار تاریخی در کنار میزبانی شایسته از میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی در نوروز 95 همه ارسوندان و مسئولان منطقه آزاد ارس را نسبت به انتخاب قطعی جلفا به عنوان شهر برتر گردشگری ایران به شدت امیدوار و خوشبین کرده است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس اضافه کرد: ویژگی ارس در نوروز 95 این بود که تلاش دستگاه های اداری مستقر در منطقه و اقشار مختلف ارسوندان به ویژه جامعه اصناف و بازاریان در همنوایی با مسئولان ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد ارس برای جلب رضایتمندی مهمانان نوروزی به ثمر نشست و شاهد تحقق رضایتمندی از سوی گردشگران بودیم.

تبیین اولویت های عمرانی ارس
وی در ارزیابی از سال 94 نیز گفت: درآمدهای مصوب در چارچوب بودجه پارسال به خوبی تحقق یافت و پروژه ها و طرح های تعریف شده، مطابق انتظار پیش رفت و در مجموع، 94 سال خوبی برای ما از منظر اجرای پروژه های مختلف بود و امید می رود در سال 95 نیز برنامه های مصوب به همین نحو عملیاتی شود.
عرب باغی در تبیین پروژه های شاخص عمرانی ارس در سال جاری اظهار کرد: ادامه عملیات ساخت اتوبان جلفا – مرند و شروع عملیات ساخت فرودگاه ارس مهم ترین برنامه های عمرانی منطقه آزاد ارس در سال 95 است.

وی افزود: اتوبان جلفا – مرند در زمان حاضر 45 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مطابق جدول زمانبندی، اواخر امسال به بهره برداری خواهد رسید. در مورد فرودگاه ارس نیز با پشت سر گذاشتن موانع، در مرحله اخذ مجوزهای لازم از سازمان هوانوردی هستیم و امسال عملیات عمرانی این پروژه استارت خواهد خورد.

 

 

برچسب ها : منطقه آزاد ارس
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو