افزايش ظرفیت تولید مجتمع های پتروشیمی در سالجاري

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران به نقل از معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده، امسال حدود ٦ میلیون تن به ظرفیت تولید مجتمع های پتروشیمی کشور افزوده خواهد شد.

به گزارش فرينا، مرضیه شاهدایی، در آیین گرامیداشت میلاد حضرت علی (ع) که در شرکت پتروشیمی مسجد سلیمان برگزار شده بود با تاکید بر لزوم مشارکت تمام بخشهای فعال در صنعت پتروشیمی برای تکمیل زنجیره ارزش و تحقق اقتصاد مقاومتی افزود: باید با عزمی ملی در راه کاهش خام فروشی و تولید محصولاتی با ارزش افزوده بالا حرکت کنیم.
شاهدايي گفت: صنعت پتروشیمی می تواند به دلیل تولید محصولات با ارزش افزوده بالا روند کاهش خام فروشی نفت و گاز را شتاب بخشد و امید است امسال در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش بیشتری داشته باشیم.
وی با اشاره به این که ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی کشور ٦٠ میلیون تن است و مجموع تولید این صنعت در سال گذشته ٤٦ میلیون تن بوده است، ادامه داد: امید است امسال با بهره برداری از فازهای جدید پارس جنوبی، تامین خوراک مورد نیاز واحدهای پتروشیمی و همچنین بهره برداری از چند طرح توسعه ای پتروشیمی، رقم تولید افزایش مطلوبی بیابد.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده امسال حدود ٦ میلیون تن به ظرفیت تولید افزوده خواهد شد.
وي با بیان این که ٥٥ طرح در دست اجرا داریم و ٢٨ طرح جدید نیز برنامه ریزی شده است، گفت: ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی تا ١٠ سال آینده به ١٦٠ میلیون تن خواهد رسید و با تکمیل زنجیره ارزش و توسعه متاوزن می توان محصولات متنوع و نهایی پتروشیمی های کشور را روانه بازارهای داخلی و خارجی کرد.
شاهدايي افزود: توسعه و ایجاد زیرساختها از برنامه های راهبردی صنعت پتروشیمی ایران است و در این مسیر نیازمند تعامل و همکاری گسترده ای هستیم.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به ساخت طرح پتروشیمی مسجد سلیمان گفت: این طرح با توجه به وجود زیرساختهای مطلوب در سطح منطقه و نیز دارا بودن شرایط خوب در مسیر ساخت می تواند در رشد و توسعه اقتصادی استان خوزستان و منطقه مسجد سلیمان تاثیرگذار بوده و منجر به توسعه فراگیر شود.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو